У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

XXV ювілейна проща вервиці в Погоні

Вервиця – це не тільки молитва; вона чудовий засіб освячення і духовного поступу, одна з найкращих шкіл доброчесності і християнського життя. У василіянському монастирі в Погоні відбулась XXV ювілейна Проща вервиці.

Десятки тисяч християн кожного року у жовтні вирушають на прощу вервиці, щоб у молитві набратися духа та ще вірніше і сміливіше наслідувати Христа, як його наслідувала Пречиста Матір. Вже багато років проща вервиці відбувається у Погінському монастирі Успіння Пресвятої Богородиці біля Тисмениці, недалеко від Івано-Франківська. У 2020 році прочан приймав новий настоятель монастиря, о. Роман Мельник, ЧСВВ, а програму прощі провадив вислужений довголітній настоятель о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ.

У суботу прочани молилися співану вервицю, відбулась архиєрейська літургія, яку очолив владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх УГКЦ у Харкові, а також Хресна дорога під проводом о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, відомого проповідника. Протягом цілонічних чувань різноманітні мистецькі колективи провадили молитовні роздуми про християнську віру та довір’я до Божого Провидіння. Кульмінацією прощі стала архиєрейска божественна літургія, яку відслужив митрополит та архиєпископ Івано-Франківський Володимир Війтишин у співслужінні єпископів коломийського Василія Івасюка та харківського Василія Тучапця, протоігуменів о. Йоана Школика, ЧСВВ зі Львова та о. Франциска Ониська, ЧСВВ із Закарпаття, численного духовенства.

Владика Володимир Війтишин під час проповіді до паломників ХXV Міжнародної онлайн-прощі наголосив, що молитва – це найбільша сила і зброя в наших руках. Свята Літургія, молитва на вервиці та інші молитви набирають найбільшої сили, особливо коли ми спільно промовляємо їх, творячи живу вервицю наших сердець. Сьогодні Пресвята Богородиця приймає нас у чудотворному місці в Погоні, де особливим способом обрала і показала людям місце для молитви, для нас усіх дітей, яких Вона любить і по-материнськи пригортає до свого серця.

Євангельське читання показує, що Церквою для Спасителя став берег озера, а Його катедрою – човен. Велика чудесна ловля риб відноситься, між іншим, і до післанництва апостола Петра, першого єпископа Риму – Папи – до людей. Коли апостол діє за дорученням і владою Христа, відчаливши на глибінь і закинувши сіті, то має успіх на противагу до ситуації, коли ловитвою займається без цього доручення. Саме на озері відбувається покликання перших учнів, а насамперед — Петра, якому Спас доручив окрему місію під сонцем, в його човен увійшов Господь. Господь увійшов у його життя. Не потрібно вагатись і сумніватись в тому, що сказав Господь, а, навпаки, бути впевненими, що кожне Боже слово правдиве й важливе, хоч би і природа тому противилася.

Господь так само, як Петрові, постійно каже кожному з нас: «Не бійся!» Ці слова по-особливому звучать сьогодні, в час пандемії, в час війни, в час непевності. Святий Іван Павло II також пригадував це для всіх християн і говорив: «Не бійтеся!» Молитва – найбільша сила і зброя в наших руках. «Ревна молитва праведника має велику силу» (Як. 5, 16). Молитва на вервиці є молитвою, яка засіває зерно добра, з якого виросте плід справедливості і солідарності для особистого життя та життя у спільноті. Наша молитва – це спілкування з Богом. Щоб це спілкування було досконалим, відкриваймо наші серця і щиро промовляймо молитву, залишмо всі наші турботи, прикрості, упадки, звертаймося до нашої Матінки Небесної і просімо помочі. Яскравим прикладом вислуханих молитов у XX столітті є доля нашого народу. Майже п’ятдесят років УГКЦ була переслідувана в Україні, а духовенство та її вірні не переставали молитися і ця спільна молитва була вислухана: впала страшна атеїстична безбожна система, а Церква Воскресла, як Воскрес Христос».

 За матеріалами: ugcc.if.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *