Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

Мова — це зброя.…

День українськомовн…

Скільки можна поступово, вже…

Скільки можна посту…

«
»

В Одесі завершились міжнародні курси з охорони виключної морської економічної зони

Власним досвідом захисту суверенних прав у виключній економічній зоні з представниками національних сил сектору безпеки й оборони ділились цього тижня інструктори королівських ВМС Великої Британії. Курси підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів проводились нашими партнерами протягом 5 днів і проходили в форматі лекцій та тренінгів. Основна їх мета, кажуть учасники, – налагодження безпекової взаємодії між країнами чорноморського басейну та напрацювання українських механізмів і систем захисту власного простору. По завершенні навчальних студій кожен з учасників курсу отримав сертифікати.
Протидія сучасним загрозам на морі – нагальна тема для України у сучасних реаліях. Тож, якщо на міжнародне право декотрі наші сусіди дивляться крізь пальці, доводиться шукати і власні, і міжнародні правові і міліарні (воєнно-силові) механізми впливу на любителів порушити чужі сухопутні, повітряні і морські кордони. Курс з охорони виключної морської економічної зони, організований посольством Великої Британії в Україні, привернув увагу не лише вітчизняних спеціалістів – представників Військово-Морських Сил України, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Антитерористичного центру при СБУ, Морської пошуково-рятувальної служби, а й представників Грузії. Це лише перший крок, який заохочує інші країни чорноморського басейну до регіональної співпраці.
Один з інструкторів Королівських Військово-морських сил Великої Британії Фрейзер Кьорк розповів:"Цей курс стосується Чорноморського регіону, ми намагалися його зробити міжнародним. Перш за все, ми намагаємося поділитися найкращими практиками, які у нас існують, і вони, звісно, засновані на сторічному досвіді дії саме у морській сфері. Ми адаптуємо кожний курс для того, щоб говорити про справи зосереджені у Чорноморському регіоні, які в результаті допоможуть розробити кращі правила політики у цій сфері."
Для британських інструкторів це вже 96 такий виїзний курс і другий для України. Основна мета − показати британський підхід управління безпекою у виключно морській економічній зоні та роль усіх складових у процесі забезпечення її охорони.
Курс покликаний вдосконалити знання спеціалістів про класифікацію сучасних морських загроз та організацію боротьби з ними, зосереджує увагу на нюансах міжнародного морського права, організацію заходів пошуку, рятування та морського спостереження. Головна мета заходу – перейняти досвід кожної з країн-парнерів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *