У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Папа: Бог живе в містах. Віра допомагає побачити Його присутність

Папа: Бог живе в містах. Віра допомагає побачити Його присутність
У контексті Міжнародного дня міст Святіший Отець нагадує про важливість змінити свій погляд на місто: щоб змінити його, потрібно побачити, що в ньому живе Бог.

Світлана Духович – Ватикан

«Нам потрібно жити в місті, дивлячись на нього поглядом віри, який виявляє, що Бог живе в його будинках, на його вулицях, на його площах. Цю присутність слід виявляти, помічати. Бог не ховається від тих, хто шукає його щирим серцем».

Такий твіт з’явився у суботу, 31 жовтня, на акаунті Twiter Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня міст, встановленого ООН 2014 року з метою підвищення обізнаності та сприяння моделі сталого розвитку міст. «Сталий розвиток міст і спільнот» є, власне, одинадцятятою із сімнадцяти Цілей сталого розвитку ООН на 2030 рік.

Для Папи Франциска тема міста є дуже близькою: двадцять років він очолював Архидієцезію Буенос-Айреса, що налічує понад 15 мільйонів мешканців. Будучи ще кардиналом, Хорхе Берґольйо виступив під час Першого конгресу міського душпастирства, що відбувся в аргентинській столиці 2011 року. У своїй промові під назвою «Бог в місті» він наголошував: «Бог вже живе в нашому місті і просить нас – поки ми розмірковуємо – вийти Йому назустріч, щоб віднайти Його, будувати приятельські стосунки, щоб супроводжувати Його в Його зростанні та втілювати закваску Його слова в конкретних діях».

Дбання про місто стало також однією з тем післясинодального Апостольського Напоумлення Evangelii gaudium, що стало програмним документом понтифікату Папи Франциска, звідки й було почерпнуто натхнення для сьогоднішнього твіту. У суспільстві, позначеному несправедливістю, Святіший Отець закликає християн змінювати, насамперед, не місто, а свій погляд на нього, тобто змінювати власне серце, що неодмінно приведе до зміни всього, що нас оточує.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *