У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

США, Британія та інші країни закликали сторони до діалогу на тлі скандалу навколо рішень КСУ

США, Британія, Канада, ЄС, Японія та Німеччина з дедалі більшою стурбованістю стежать за подіями, пов‘язаними з рішенням Конституційного суду України. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сторінці Посольства США в Україні.

Країни закликали всі сторони «об‘єднатись у діалозі» і «знайти рішення кризи».

«Це потрібно для відновлення віри людей у те, що держава здатна як боротись з корупцією, так і продовжити закріплений Конституцією України європейський та євроатлантичний курс», – йдеться в заяві.

Об‘єднати зусилля уряду та сил, що виступають за євроатлантичне майбутнє України закликала і посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Як і багато інших, я продовжую уважно слідкувати за розвитком подій стосовно нещодавніх рішень Конституційного суду, – пише дипломат у Twitter. – Зараз важливо, щоб уряд і всі ті, хто підтрмують євроатлантичне майбутнє, об‘єднались у цей визначальний для України час».

Рішення Конституційнго суду України про неконституційність статті Кримінального кодексу, що передбачала кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації в деклараціях про доходи, а також стосовно обмеження деяких повноважень НАЗК, викликало протести в Україні та занепокоєння міжнародної спільноти щодо ризиків згортання антикорупційних реформ.

У своїй статті для Financial Times президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення КСУ як спрямоване на те, щоб «підірвати верховенство права в Україні … зупинити євроатлантичну інтеграцію України». Однак, пропозиції Зеленського стосовно вирішення цієї ситуації викликали критичні зауваження. Ініціатива Зеленського стосовно припинення повноважень суддів КСУ була розкритикована в листі голови Венеційської комісії та президентки GRECO, антикорупційної установи Ради Європи.

В понеділок спікер Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про плани зареєструвати в українському парламенті законопроект, який би повернув електронне декларування і доопрацювати його.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *