«Це місце, де по-особливому буде лунати наша молитва за воїнів», – митрополит Володимир Війтишин освятив гарнізонну каплицю

«У кожній країні, де військове душпастирство чи капеланство є офіційно визнане державою, існують гарнізонні храми, у яких військовослужбовці збираються на молитву при різних нагодах та під час державних та військових пам’ятних дат», – такі слова сказав свого часу світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар.

Відгук цих слів знайшов свій відбиток у події, яка трапилася у четвер, 29 жовтня, в Івано-Франківську.

Цього дня архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин освятив гарнізонну богослужбову каплицю святого сотника Лонгина. Ця каплиця стала першим місцем в Івано-Франківську, де по-особливому будуть молитися за захисників, позаяк іншого гарнізонного храму у місті доти не було.

Настоятель молодої парафії та військовий капелан о. Віталій Кузьмин, разом із численним духовенством, а також військовослужбовцями радо вітали митрополита Володимира на подвір’ї новозведеної святині.

Увійшовши до храму, владика освятив спершу святий жертовник, на якому тепер звершуватиметься безкровна жертва нашого Спасителя. В часі освячення архиєрей звернувся до громади, детально пояснюючи кожну дію священнослужителів, щоб вірні могли все правильно розуміти та виховувати в собі належну пошану до святого місця. Після благословення престолу було освячено і ввесь храм.

Відтак розпочалась перша Архиєрейська Божественна Літургія в новозбудованій святині. На ній митрополиту Володимиру співслужили десять отців-капеланів, які неодноразово здійснювали своє душпастирське служіння на території ООС (АТО).

Після спільної молитви архиєрей подякував усім, хто спричинився до будівництва нової гарнізонної каплиці та вручив подячні грамоти. На завершення богослужіння присутні помолилися «Боже великий, єдиний» за мир та спокій в Україні.

Відтепер у гарнізонній каплиці святого Лонгина сотника щоденно будуть молитися за українських захисників, а також і самі воїни зможуть занести свої молитви перед престолом Всевишнього за своїх побратимів.

«Наш храм завжди є відкритий для всіх потребуючих, в особливий спосіб для усіх військових ветеранів, волонтерів та родин загиблих героїв. Ми завжди готові їм послужити, вислухати та підтримати. Саме тут тепер ми будемо молитися до Господа і за всіх наших героїв, які вже відійшли до вічності», – сказав настоятель парафії о. Віталій Кузьмин.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://ugcc.if.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *