У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Засновника «Лицарів Колумба» о. Майкла Маꥳвні беатифікували

31 жовтня в кафедральному соборі св. Йосифа в Гартфорді, штат Коннектикут, відбулася знаменна подія – беатифікація засновника «Лицарів Колумба» – о. Майкла Маꥳвні.

Представник Святішого Отця кард. Джозеф Тобін, архиєпископ Ньюарка, під час урочистого богослужіння оприлюднив Декрет проголошення преподобного о. Майкла Маꥳвні блаженним. В Декреті Папа Франциск відзначив о. Майкла за його «завзяття до проголошення Євангелія та щедру турботу про своїх братів і сестер», що «зробило його видатним свідком християнської солідарності і братньої допомоги”. Беатифікаційний процес був проведений в Архидієцезії Гартфорда, де своє священниче служіння звершував о. Майкл наприкінці XIX ст.

У 1882 році він заснував братерську організацію чоловіків-католиків «Лицарі Колумба». Метою організації була духовна і фінансова підтримка католиків та членів їхніх сімей. Небайдужі чоловіки парафії Матері Божої в Нью Гейвені об’єдналися, щоб:

  • допомагати один одному в часі хвороби чи смерті через простий страховий план, завдяки чому їхні жінки і діти уникнули б злиднів;
  • укріпляти себе та інших у вірі;
  • зміцнювати сім’ї та родинне життя;
  • стати сильною опорою для священиків та єпископів;
  • служити Церкві і суспільству, допомагаючи найбільш потребуючим у громаді.

Святість життя отця Маꥳвні, його віддане священниче служіння і невтомні зусилля на захист сімейного життя справили величезний вплив на Лицарів та членів їхніх сімей далеко за межами штату Коннектикут.

За словами Найвищого Лицаря Карла Андерсона, о. Майкл у своєму душпастирстві далеко випереджав дух свого часу: “Майже за століття до Другого Ватиканського Собору бачення отця Маꥳвні надало можливість мирянам служити Церкві та ближнім  по-новому, завдяки більшій прихильності до благодійності та побудові ефективної співпраці між мирянами та духовенством”. О. Майкл помер від пневмонії в часі пандемії у віці 38 років, але ним розпочата справа триває до наших днів. Організація «Лицарі Колумба» сьогодні нараховує понад 2.000.000 членів, в тому числі і в Україні, і є найбільшою католицькою мирянською організацією в світі.

В Україні перша Рада Лицарів Колумба була створена 20 вересня 2013 року при Патріаршому Соборі  Воскресіння Христового УГКЦ і носить ім’я св. Володимира Великого. Станом на сьогодні в Україні є  1600 членів Лицарів Колумба, які об’єднані в 33 Ради (місцеві припарафіяльні осередки). Лицарі подають хороший приклад братерської співпраці між греко- та римо- католицькими Радами.

Рішення про беатифікацію було прийняте після офіційного підтвердження 27 травня 2020 року чудесного зцілення маленького хлопчика Майкла Шеклі за заступництвом о. Майкла Маꥳвні.  Лікарі діагностували вагітній матері водянку плоду, що спричиняє смертельне скупчення рідини в організмі майбутньої дитини, і не давали жодних шансів на народження. Батько Майкла, який був членом Лицарів Колумба, ревно молився про дар життя сина до о. Майкла Маꥳвні,  і хлопчик народився всупереч науковим прогнозам та закликам лікарів зробити аборт. Родина  Шеклі, разом із п’ятирічним хлопчиком Майклом,  були присутні на урочистостях беатифікації.

На Літургії з нагоди проголошення блаженним о. Майкла були присутні також представники з України, зокрема Архиєпископ Львівський Римо-Католицької Церкви в Україні Мечислав Мокшицький. УГКЦ представляли Високопреосвященний Владика Борис Гудзяк, Архиєпископ-Митрополит Філадельфійський, та Преосвященний Владика Павло Хомницький, Єпископ Стемфордської єпархії. Міжнародна штаб-квартира Лицарів Колумба і римо-католицька Церква Матері Божої, в якій спочивають мощі Блаженного Маꥳвні, знаходяться в м. Нью Гейвені, на території Стемфордської єпархії. Молитовні намірення українською мовою під час Літургії озвучив семінарист Стемфордської семінарії св. Василія Великого бр. Тарас Пащак.

Ділячись своїми враженнями від цієї події, Владика Павло Хомницький відзначив: «Моя присутність та присутність Архиєпископа-Митрополита Бориса підкреслили міжнародний характер Лицарів і їхню «католицькість» в широкому значенні цього слова. Молюсь, щоб за посередництвом Блаженного Майкла Маꥳвні якомога більше українців-католиків вступили в ряди Лицарів Колумба і долучились до їх величної мети служіння Церкві та ближньому».

Повідомив о. Володимир Мальчин,
Помічник Національного капелана Лицарів Колумба в Україні

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *