У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Екіпажу МБАК “Костопіль” вручили вимпел

Малий броньований артилерійський катер «Костопіль» здав першу і другу навчально-бойові курсові задачі та отримав вимпел, що означає повноцінне входження корабля до складу ВМС. Урочистості відбулися на території Військово-Морської бази «Південь».
МБАК «Костопіль» був введений в експлуатацію на початку вересня цього року. Його було прийнято до складу військового флоту як 7-й броньований катер цього проекту.
Своє ім’я він отримав на честь однойменного міста Костопіль Рівненської області, де народився і проживав морський піхотинець Олексій Кондратюк, що загинув 17 березня 2017 р. під час обстрілу спостережного посту поблизу села Водяне (Волноваський район) Донецької області.
На офіційній церемонії включення до складу корабельно-катерної групи Національного флоту малого броньованого артилерійського катера «Костопіль», Командувач українського військового флоту вручив екіпажу Прапор Військово-Морських Сил ЗС України.
Втім, для того, щоб стати повноцінною бойовою одиницею, екіпажу необхідно здати першу і другу курсові задачі та отримати вимпел, як відзнаку успішно виконаних завдань.
На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. «Костопіль», як зрештою й інші МБАКи, малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Крім того, він оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.
Такі катери пристосовані до річкового та прибережного морського плавання. Працювати можуть як у групі, так і самостійно.
Нагадаємо, завдання катерів проекту 58155 у складі ВМС України: патрулювання в ближній морській зоні, охорона та оборона портів і морських або річкових комунікацій у межах територіальних морських вод, посилення охорони державного кордону, участь у різнопланових морських операціях в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, зокрема в операціях з протидії ймовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя.
Отриманням вимпелу, «Костопіль» довів, що може бути надійною складовою катерів ВМС. А повернення традицій, забутих з початком війни на Сході, підкреслюють розбудову українського флоту – повільними, але впевненими кроками.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *