У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Наповнитися духом Андрея Шептицького та василіянських ченців

Неможливо переоцінити роль митрополита Андрея Шептицького у справі національно-духовного відродження та розвитку українського суспільства. Духовні основи його світогляду закладалися на зорі чернечого покликання, поряд з іншими молодими ченцями Василіянами під час новіціяту у монастирі святого Онуфрія в Добромилі.

24 жовтня 2020 року члени Асоціації лікарів-католиків здійснили одноденне паломництво до монастиря в Добромилі. Настоятель монастиря о. Симеон Манько, ЧСВВ, провів коротку та змістовну екскурсію, розкривши багату історію монастиря, його роль в історії краю та нашого народу. Учасники прощі оглянули церкву, монастир, територію, а найбільші враження справили відвідини відновленої келії Андрея Шептицького, однієї з кімнат, в якій він мешкав і працював, коли перебував у Добромилі. Тут виставлені деякі речі митрополита, а також багато експонатів періоду його діяльності.

Під час Божественної літургії головний служитель, о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, духовний асистент Асоціації лікарів-католиків, ознайомив прочан з історією Василіянського чину та самої Добромильської реформи. Чин зазнав упадку внаслідок державних реформ австрійської влади в другій половині XVIII – на початку ХІХ століття, тому постала нагальна потреба розпочати оновлення чернечого життя. Стараннями тодішнього протоігумена о. Климентія Сарницького, при допомозі отців Єзуїтів, папа Лев ХІІІ проголосив початок реформи у 1882 році, а місцем новіціяту для нових ченців обрали саме цей монастир. У 1888 році до нього вступив теж Роман Шептицький, який обрав чернече ім’я Андрей. Тут закладалися основи його духовних поглядів.

На зворотному шляху паломники зупинилися в Самборі, де в церкві Різдва Пресвятої Богородиці знаходяться чудотворні ікона Матері Божої та мощі святого Валентина. Перед чудотворною іконою помолилися молебень до Пречистої за охорону всіх медичних працівників перед небезпекою зараження, а також за одужання і здоров’я всіх, хто хворий і потребуючий.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *