У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Паризька єпархія оприлюднила свою стратегію захисту дітей, молоді та вразливих дорослих від надуживань у церковному середовищі

В жовтні «Стратегія захисту вразливих осіб (дітей, молоді та вразливих дорослих) від насильства в церковному середовищі» стала доступною для широкого загалу та опублікована на сайті єпархії святого Володимира Великого в Парижі. 25 червня 2020 року документ затвердив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого. Текст набув чинності з моменту затвердження до 31 грудня 2021 ad experimentum.

«Вироблення стратегії захисту вразливих осіб – прокоментував владика Гліб –  є важливою справою Паризької єпархії, найперше тому, що вона випливає зі самого Євангелія («Хто спокусить одного з тих малих…»: Мт 18,6); по-друге, тому що Церква ставить людину в центрі уваги, а не інституцію, владу чи престиж; по-третє, тому що нашою метою є створити вільне від насильства чи надужиття середовище, щоб зерно євангельського слова могло падати на добрий ґрунт».

Паризька єпархія розробила цю стратегію у співпраці з єпархією Пресвятої Родини у Лондоні та Центром захисту неповнолітніх при Папському Григоріанському університеті. Першим кроком до її створення став семінар про боротьбу з сексуальними надуживаннями в церковному середовищі, який у 2019 році провів для священників і працівників Паризької єпархії директор Центру, о. Ганс Цольнер.  У преамбулі окреслено загальні рамки та мета захисту вразливих осіб. У другій частині стратегії упорядники подають визначення різних видів насильства – фізичного, статевого та морального – дискримінації та недбалості, а також перелік осіб, відповідальних за захист вразливих осіб у єпархії. Третя частина документу перелічує заходи для профілактики надуживань і створення безпечної атмосфери в церковному середовищі, зокрема під час відбору кандидатів на служіння. Четвертий розділ подає інструкції щодо дій у конкретних ситуаціях.

У рамках стратегії були розроблені правила поведінки для дорослих, дітей і молоді у церковному середовищі. «Ми прагнемо бути соборною Церквою: плекати колегіальність, спільну відповідальність духовенства та мирян, прозорість, взаємне слухання та братерство. У цій культурі соборності вбачаємо основу для профілактики надуживань, справедливого розслідування вчинених лиходійств і зцілення завданих ран», – зазначається у преамбулі стратегії.

«Наступний крок після публікації стратегії – практичне втілення цих правил у наших церковних спільнотах, – акцентує єпархіальний референт із питань захисту вразливих осіб Ольга Вох, – дуже важливо буде забезпечити відповідну формацію для всіх священників, катехитів, аніматорів та інших відповідальних осіб, а також перекласти документ на французьку та нідерландську мови».Крім того, стратегія подає посилання на відповідні тематичні ресурси УГКЦ і Святого Престолу. 

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ugcc.fr

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *