30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Влада Христа базується на смиренні та любові. Празник Христа Царя в Івано-Франківську

25 жовтня 2020 року, в останню неділю місяця, василіянський монастир в Івано-Франківську відзначив храмове свято Христа Царя. Напередодні відбулась Велика вечірня та архиєрейська Служба Божа, під час якої було висвячено на дияконів п’ять молодих василіян. В неділю, після урочистої утрені, відбулася архиєрейська Божественна літургія, яку очолив правлячий архиєрей Коломийської єпархії Василій Івасюк.

Із владикою Василієм Службу Божу служили о. Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Найсвятішого Спасителя, о. Макарій Ленів, ЧСВВ, Апостольський адміністратор для греко-католиків Криму, о. Веніамин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій провінції Найсвятішого Спасителя, о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, настоятель Івано-Франківського монастиря, о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФСБ та численне духовенство.

Свято Христа Царя було встановлене на початку ХХ століття, хоча люди розуміли, що Спаситель є Царем від заснування Церкви Христової. У своїй гомілії владика Василій зазначив: «Святе Письмо показує нам Христа Царя, який вже розіп’ятий керує людьми і не піддався на провокацію воїнів, які глузливо кричали: «Спаси себе самого» (Лк. 23:37). Ісус Христос руйнує фальшивий стереотип про царський сан, показуючи владу, яка базується на смиренні та любові».

Після Божественної Літургії у приміщенні монастиря владика Василій здійснив чин освячення музею, присвячений великій постаті Української греко-католицької церкви та Василіянського чину – світлої пам’яті владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ, який очолював Івано-Франківську єпархію ще з часів глибокого підпілля, пережив арешт та засуд радянської влади, очолив рух легалізації УГКЦ на Івано-Франківщині та створення і відновлення церковних структур. У 1997 році владика перейшов на емеритуру і проживав у домі, яким опікувалися сестри служебниці Непорочної Діви Марії, де й блаженно переставився 5 листопада 2008 року. У музеї представлено історію життя і покликання владики Софрона, його особисті речі, експонати, які свідчать про свідчення Христової віри  в недалекому минулому та в сучасності.

За матеріалами: kolugcc.org.ua; Корнилій Яремак, ЧСВВ

Проповідь вл. Василія Івасюка з нагоди Празника Христа Царя в Івано-Франківську (25.10.2020)

Відкриття музею вл. Софрона Дмитерка, ЧСВВ (25.10.2020)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *