У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Встановлені дані 15 російських військових 382-го ОБМП, які брали участь в агресії проти України

У ході моніторингу російських соцмереж волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm знайдено нові докази, що російські військові 382-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) Чорноморського флоту РФ брали участь у захопленні аеродрому Бельбек, штабу 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації ЗСУ, 50-го зенітно-ракетного полку ЗСУ, а також брали участь у вторгненні в село Чонгар Генічеського району Херсонської області України.

Маски зірвані

На більшості фото та відео, які вдавалося зробити журналістам підчас подій операції захоплення Криму в 2014 році, російські “зелені чоловічки” були у балаклавах та без знаків розрізнення, що значно ускладнювало їх ідентифікацію. Російське військове керівництво усвідомлювало, що вчиняє військовий злочин і наказувало виконавцям ретельно маскувати свою особу. Але протягом багатьох років завдяки проведенню розвідки та моніторингу в соцмережах волонтерам InformNapalm вдається зривати маски з російських військових злочинців, ідентифікувати їх особу та додаткові докази їх участі у агресії проти України.

На фото один з фігурантів цього OSINT-розслідування. Балаклава ретельно прикривала його від камер журналістів та випадкових свідків, але не змогла прикрити від його власної камери у смартфоні.

Загалом в цьому OSINT-розслідуванні встановлені дані 13 нових російських військових, що брали участь у агресії проти України, ще 2 осіб з цього військового формування РФ також були ідентифіковані InformNapalm раніше у попередніх дослідженнях. Загальна інформація з даними 15 російських військовослужбовців 382-го ОБМП (в/ч 45765) винесена на інфографіку.

Деталі OSINT-розслідування

Відправною точкою OSINT-розслідування став російський морпіх з 382-го ОБМП Клим Карабукліян. Вивчивши його особисті сторінки соцмереж та його товаришів по службі, ми встановили ще 12 російських морпіхів, які також брали участь у спецоперації захоплення Криму. Повний список та додаткові факти наводимо нижче.

 • Карабукліян Клим Максимович (рос. – Карабуклиян Клим Максимович), 18.02.1994 р. н., м. Сочі.
 • Армійські фото з’явилися у фотоальбомі фігуранта у липні 2013 року. Служив кулеметником в комендантській роті 19-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 20634, ППД – м. Владикавказ, Північна Осетія).

  У грудні 2013 року Карабукліян перевівся на службу в 382-й окремий батальйон морської піхоти (ОБМП) ЧФ РФ (в/ч 45765), що базується у м. Темрюк Краснодарського краю РФ (батальйон входить до складу 810-ї окремої бригади морської піхоти, в/ч 13140, ППД – тимчасово окупований Крим, Севастополь).  Про службу морпіхом Карабукліян написав під наступною фотографією: “Вже моряк) я перевівся в Темрюк, морська піхота”.

  23 лютого 2014 року опублікував фото з підписом: “Прощавай росія”.

  З наступних дописів та фотографій на сторінці Карабукліяна стає зрозуміло, чому він прощався з Росією і куди він вирушив.

  3 березня 2014 року фігурант опублікував статус: “На Україні”.

  На наступній фотографії в його профілі були помічені літаки:

  Нам вдалося зробити геолокаційну прив’язку на місцевості і визначити координати місця зйомки: 44.685445, 33.566548. Це аеропорт Бельбек, місто Севастополь, окупований Крим.

  Також знайшли його фото на фоні українського літака Міг-29.

  У травні підрозділ російського окупанта після виконання завдань повернувся з України в Росію:

  • Сторінки, фото та архіви К. Карабукліяна

   https://ok.ru/profile/510213419372 (http://archive.vn/hTzej)
   http://archive.vn/GVruX http://archive.vn/7JUID

   https://vk.com/id98663200 (http://archive.is/jQpr4)

   

  2. Кармелавічус Антон (рос. – Кармелавичус Антон), 15.02.1995 р. н., м. Сочі, РФ.

  Опублікував фото, зроблене на кілекторному судні КИЛ-158.

  Про те, що морпіхів з Росії в Україну перекидали на цьому судні, ми писали в попередньому розслідуванні, в якому представили дані російського морпіха-окупанта Олександра Удодова.

  Ось порівняння фотографій Удодова і Кармелавічуса, зроблених на борту КИЛ-158:

  Наступне фото окупанта зроблене на фоні українського літака Л-39:

  Фото таблички з написом “204 Севастопольська бригада тактичної авіації” (скріншот):

  Фото стенду з державними символами України: 

  Фото біля штабу української військової частини А4515. Це 204 Севастопольська бригада тактичної авіації Збройних сил України До війни бригада базувалась у Севастополі (Бельбек):

  Біля воріт автопарку аеродрому Бельбек в селищі Любимівка:

  Фото з підписом “Ще один російський прапор піднято в Бельбеці”:

  Наступне фото зроблене у Феодосії. На ньому бачимо військову техніку та ракети С-300. У Феодосії до вторгнення Росії базувався 50-й зенітно-ракетний полк ЗСУ, який мав 2 дивізіони С-300ПТ/ПС.

  Далі цю саму техніку бачимо за вікном, а на першому плані окупанти написали свої прізвища:

  І фото медалі за окупації Криму:

   

  3. Бєляєв Андрій Олексійович (рос. – Беляев Андрей Алексеевич), 28.12.1994 р. н., як місця проживання вказав: станиця Зассовська Лабінського району Краснодарського краю, м. Туапсе Туапсинського району Краснодарського краю, може також мешкати в м. Лабінськ. Проходив строкову службу в ЗС РФ у 2013-2014 рр. спершу в Майкопі, потім в Темрюку.

  Опублікував фото, зроблене біля воріт автопарку аеродрому Бельбек в селищі Любимівка:

  Наступне фото теж зроблене в Бельбеці. Дорога за спиною окупанта веде на аеродром:

  *Ми дякуємо нашим читачам за допомогу в ідентифікації місця зйомки обох фотографій з альбому російського окупанта Андрія Бєляєва.

   

  4. Бірючков Єгор Іванович (рос. – Бирючков Егор Иванович), 26.10.1993 р. н., родом з с. Росташі Аркадакського району Саратовської області.

  Строкову службу проходив у 2012 році в Барнаулі в ракетних військах стратегічного призначення. У 2013 підписав контракт в 382-му ОБМП.

  1 березня 2014 року опублікував фото, зроблене на кілекторному судні КИЛ-158, яким морпіхів 382-го ОБМП перекидали в Україну:

  Опублікував також фото, зроблені в Криму:

  Джерело

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *