У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

«Сьогодні ми потребуємо єдиного бачення себе і свого майбутнього, яке би поділяли всі», – Глава УГКЦ у розмові з Сергієм Жаданом

Одним з великих недоліків українського суспільства сьогодні є те, що в нас панує вузькопартійна свідомість і немає відчуття спільного блага, яке би консолідувало всіх. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі радіопрограми «Говорить Жадан» на хвилі «Радіо НВ».

«Церква завжди вчить шукати правду. А знайшовши її, її відстоювати, йти за нею. Сьогодні Україна потребує єдиного спільного бачення себе і свого майбутнього, яке би поділяли всі», – вважає духовний лідер українців.

Предстоятель відзначив, що суспільство завжди базується на усвідомленні спільного блага, добра. «Зокрема християнська спільнота, – сказав він, – виховує людину відчувати спільне благо, не благо якоїсь лобістської групи, не інтереси якоїсь окремої політичної партії, а спільне благо».

Те спільне благо, переконує Блаженніший Святослав, якраз є плодом досвіду спільноти. І тому Церква заохочує своїх мирян брати участь як у суспільному, так і політичному житті, виховуючи їх, виховуючи їхню свідомість, виховуючи їхню здатність відчувати добро. А тоді шукати такого блага і добра, яке є добрим для всіх, не тільки для якоїсь вузької групи.

«Водночас, – додав він, – Церква не може стати «церквою якоїсь партії». Церква має бути матір’ю для всіх. У церковній спільноті можуть бути ліві, праві і центристи, але всі мають відчувати, що Церква є їхньою матір’ю та учителькою».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *