У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

З нагоди століття василіянської реформи на Закарпатті в Провінції Св. Миколая ЧСВВ урочисто розпочали Ювілейний рік

2 листопада 2020 року в Мукачівському монастирі Отців Василіян урочисто розпочали Ювілейний рік з нагоди століття від початку реформи Василіянського Чину на Закарпатті, в якому взяли участь ченці-василіяни двох Провінцій в Україні.

Загалом на урочистостях були присутні сорок ченців-василіян на чолі з Протоігуменами: о. Франціском Онисько, ЧСВВ (Провінція Св. Миколая) та о. Йоаном Школиком, ЧСВВ (Провінція Найсвятішого Спасителя). Учасниками свята були також Впр. о. Макарій Ленів, ЧСВВ (Апостольський адміністратор Кримського екзархату Католицької Церкви візантійського обряду) та ігумен василіянського монастиря в Гошеві о. Мар’ян Гробельний, ЧСВВ.

Святкову програму розпочав Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько ЧСВВ. «Цей історичний день для нас важливий тим, – підкреслив Протоігумен, – що ми можемо його провести в родинному колі і в духовній єдності з тими нашими співбратами, які саме 2 листопада приїхали до Мукачева з метою розпочати і звершити василіянську реформу на цій Карпатській землі».

Звертаючись до присутніх, о. Франциск також сказав: «Оновлена митрополитом Велямином Рутським і св. Йосафатом ідея василіянського монашества, яка була втілена в наших Провінціях під час Добромильської та Закарпатської реформ, спонукає і нас, в цій багатогранній сучасній реальності, дбати про продовження справи розвитку і поглиблення чернечого життя за правилами Отця нашого Св. Василія Великого».

По завершенні Божественної Літургії відбувся Чин посвячення престолу для Мукачівської чудотворної ікони Божої Матері, що виставлена для почитання в Мукачівському монастирі. Відтак присутні виголосили молитву віднови посвяти в синівство Пречистої Діви Марії.

Після цього слова привітання висловив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик ЧСВВ, побажавши усім, аби «були податливими знаряддями в руках Божих, на подобу своїм попередникам, пам’ять яких сьогодні згадуємо. Адже вони, саме завдяки ось цій податливості для Бога, попри свої немочі змогли довершити велике оновлення монашого життя нашого Чину».

Завершилася молитовна частина програми піснею «Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни…»

Цього дня учасники урочистостей відвідали історичний Мукачівський монастир на чернечій горі, який зараз займає Православна Церква. У храмі, при якому сто років тому провідники монашої реформи розпочали справу оновлення Чину, учасники ювілею помолилися до Пресвятої Богородиці за те, щоб вона й надалі оберігала свої синів-василіян Материнським Покровом й вела їх дорогою свого Божественного Сина.

Відтак учасники ювілейного святкування здійснили візит до єпископської резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії, де зустрілися з Кир Нілом Лущаком, її Апостольським адміністратором.

У своєму привітальному зверненні владика Ніл підкреслив важливе значення й цінність Василіянського Чину в Мукачівській єпархії. Протоігумен о. Франціск розповів про сьогоденну подію ювілейного святкування Отців Василіян, її програму і зміст, підкресливши, що важливою частиною цього свята були якраз відвідини єпископа, адже Василіяни, будучи монашим Чином папського права, є «в Церкві і для Церкви», як це наголошує Апостольське повчання «Богопосвячене життя». Власне, своїм візитом до місцевого єпископа Василіяни бажали виразити і підкреслити свою посвяту в місцевій Церкві й попросити від владики благословення для подальшого служіння на більшу Божу славу і добро вірних.

У своєму подячному слові на завершення святкування, Протоігумен о. Франціск Онисько висловив подяку Богові за Його дію у василіянській історії, яку Він звершував силою Святого Духа через співбратів.

«Відтак, наша перша і найбільша подяка Провінції Найсвятішого Спасителя за тих отців і братів, цілопальною посвятою яких була започаткована і звершена монаша реформа», – наголосив Протоігумен та сказав, що попереду, протягом Ювілейного року, ще багато тематичних подій і свят.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://osbm-hoshiv.in.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *