У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Телевізійний фільм “Сі Бриз – 2020”

Світова пандемія коронавірусу не стала завадою для проведення 20-х за ліком міжнародних навчань "Сі Бриз-2020", але змусила їх значно скорегувати. Початковий перелік країн-учасниць скоротився більш ніж наполовину, а керували навчаннями одночасно з двох операційних штабів, які постійно підтримували між собою дистанційний зв'язок. Активну фазу навчань провели у стислі терміни, обмежившись лише морським і повітряним компонентами. Втім, обставини нових реалій не завадили військовослужбовцям успішно обмінятися досвідом і покращити навички командної роботи.
У навчаннях узяли участь 27 кораблів та катерів і 19 літальних апаратів, які розділили на кілька тактичних груп.
Перші завдання отримали катери Державної прикордонної служби та Військово-морських України і Грузії: ухиляючись від ворожого вогню, вони маневрували, виявляючи і умовно знищуючи швидкісні малорозмірні цілі.
Екіпаж патрульного катеру «Старобільськ» відпрацьовував заходи з тактичного маневрування, проведення стрільб по надводним, повітряним та береговим цілями, медичну евакуацію та тренування зі зв’язку. Спільно з санітарним катером «Сокаль» при взаємодії з морською авіацією, вертольотами Мі-14 та літаками АН-26, екіпаж «Старобільська» відпрацював евакуацію особового складу.
За легендою – через потужний шторм один із членів екіпажу потрапив за борт. На катері миттєво розпочали рятувальні дії, адже саме від оперативності та злагодженості всього особового складу залежить життя людини. Схожі завдання екіпажами катеру та літаків виконувались неодноразово: їхньою метою було відпрацювати взаємосумісність спільних дій українських військовослужбовців та представників країн-партнерів НАТО.
З аеродрому Шкільний піднявся в небо вертоліт Державної прикордонної служби України. Його завдання – здійснити супровід бойової одиниці морської авіаційної бригади ВМС України, який задіяно до пошуку і знищення морської цілі. Під час перельоту до визначеного району виконання бойових вправ пара вертольотів здійснює повітряний моніторинг водного простору. Під час практичних заходів морська авіація патрулювала ділянки Чорного моря у режимі активного радіообміну інформацією.
Наступний елемент навчань – порятунок судна, що зазнало лиха. Екіпажу пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» надійшла команда – «санітарний катер «Сокаль» отримав пошкодження, внаслідок якого сталася пожежа, а корабель втратив хід». Судно екстрено підійшло до пошкодженого корабля та висадило аварійно-рятувальну групу для усунення наслідків аварії.
Окрім основних завдань, екіпаж корабля відпрацював низку індивідуальних задач, зокрема, маневрування в складі тактичної групи, під час якого кораблі вишиковувалися в різні строї для забезпечення різноманітних видів пошуку та спасіння на морі, провели боротьбу за живучість корабля та буксирування пошкодженого судна у пункти базування, рятування людини, яка зазнали лиха, та передачі вантажів з одного судна на інше.
Далі «Олександр Охрименко» умовно став судном порушником, після чого на зв’язок з кораблем вийшла Морська охорона Державної прикордонної служби та попередила про прибуття спільної доглядової групи, яка складалася із екіпажу патрульного катеру «Старобільськ» та корабля морської охорони «Павло Державін». Після висадки на борт судна було проведено огляд корабля та його приміщень.
Ще однією особливістю навчань стало те, що під час виконання спільних дій було відпрацьовано елемент практичних стрільб зі знищення морських цілей із застосуванням озброєння вертольоту.
Також в рамках навчань було проведено супровід патрульного протичовнового літака P-8 "Посейдон" Військово-морських сил США.
На додачу до всіх тренувань "Сі Бриз-2020" військовослужбовці мали виконати фінальну вправу – "FOTEX" під час якої кораблі, катери та судна шикуються у спеціально сформований лад і під прапорами країн-учасниць проводжають зі своїх рядів ті судна, що вирушають у далеке плавання для виконання нових бойових завдань.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *