Унікальний випадок врятованого життя

Військові медики віддають себе професії, яка рятує життя військовослужбовців, адже майже кожний інформаційний день приносить зі Сходу сумні новини про поранення, або ще гірше ‒ смерть наших захисників. Спілкуючись з військовими хірургами ми дізнались про унікальний випадок врятованого життя – це стало можливим завдяки налагодженій системі надання кваліфікованої та медичної допомоги.
У перші місяці бойових дій на сході України рішення з надання медичної допомоги пораненим приймалися відповідно до ситуацій, в залежності від тактичної обстановки. А вже після того, як була сформована лінія розмежування та налагоджені шляхи евакуації, прифронтові лікарні посилили лікарсько-сестринськими групами, що дозволило надавати кваліфіковану допомогу максимально близько до поля бою. Відтоді військові, що отримували поранення, доправлялися на етап кваліфікованої допомоги в найкоротший час: проводили хірургічні втручання, стабілізували стан пораненого та у складних випадках переправляли до стаціонарних військових госпіталів для подальшого надання медичної допомоги.
Дмитро Гачик в 2017 році уклав контракт зі ЗС України і проходив військову службу в одній з десантно-штурмових бригад Збройних сил України. У квітні 2019 року отримав мінно-вибухове поранення, внаслідок якого став інвалідом другої групи і був звільнений з лав ЗС за станом здоров'я. Родом чоловік з Одеської області і, враховуючи територіальне розташування, повторно на дообстеження був госпіталізований до ВМКЦ ПР.
Випадок порятунку Дмитра військові медики називають унікальним, адже він отримав важке мінно-вибухове поранення, практично несумісне з життя.
Начальник відділення абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Ярослав Гайда розповів: "Він був доставлений з моменту поранення до Волноваської центральної районної лікарні, де знаходиться наша сестринська бригада. Там одразу почав отримувати необхідну кваліфіковану медичну допомогу. У квітні 2019 року він отримав важке абдомінальне поранення дванадцятипалої кишки та підшлункової залози. Завдяки оптимізації нашої структури надання медичної допомоги і максимального приближення надання кваліфікованої медичної допомоги до поля бою вдалося врятувати цього військовослужбовця. Випадок є дійсно унікальним, таких випадків в нашій практиці не було, оскільки раніше з такими пораненнями військовослужбовців просто не встигали евакуювати до рівня надання медичної допомоги."

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *