У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

ПМВ провів місійний спецкурс для семінаристів у Тернополі

Делегація Пасторально-міграційного відділу зустрілася із семінаристами-випускниками Тернопільської духовної семінарії і провела одноденний спецкурс з місійного служіння.

Секретар ПМВ о. Роман Ільницький і референт ПМВ о. Віталій Храбатин розповіли про напрями і особливості праці відділу, про географію душпастирства УГКЦ, потреби у священниках у різних країнах світу і вимоги до майбутніх місіонерів. Доповідь експерта ПМВ, синкела у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ о. Юстина Бойка була присвячена питанню місійності Католицької Церкви і УГКЦ зокрема. Він також поділився з семінаристами своїм п’ятнадцятирічним досвідом душпастирювання в Італії.

«Місія – це насамперед несення Божого Слова народові, який не мав жодного стосунку до Церкви чи Христа. З місіями пов’язується Хрещення, Миропомазання, навчання тощо. Чи ми сьогодні маємо такі місії у Католицькій Церкві в світі? Так, маємо. На території африканського континенту душпастирюють місіонери з різних країн, переважно Європи і Америки, – і католицькі, і протестантські. Намагаються вжитися з місцевими племенами, а потім несуть їм Слово Боже. Чи УГКЦ бере участь у цих місіях? Зараз ні. Але деякі наші священники брали участь у місіях в Африці, – підкреслив о. Юстин. – Наша місія, браття, є радше євангелізаційна. Що таке євангелізація? Це несення Божого Слова людям, які вже повірили в Христа, які прийняли Таїнства Хрещення і Миропомазання. Іван Павло II досить часто наголошував, що майбутнє Церкви залежить не від її місійності, а від того, наскільки вона буде євангелізувати людей».

Священник зауважив, що Папа Римський Бенедикт XVI свого часу казав про реєвангелізацію Європи, відновлення популярності християнського віровчення у європейських країнах. «Ми вже понад двадцять років фактично беремо участь у новій євангелізації Європи. І я сподіваюсь, це і наділі продовжуватиметься», – зазначив о. Юстин. Ієромонах зауважив, що місійність УГКЦ поза межами України спрямована, у першу чергу, на українців. «Наші вірні, які виїхали, практично зробили нашу Церкву місійною. Вони поставили перед церковним проводом виклик, на який довелося і доводиться відповідати», – зазначив о. Юстин.

Він також додав, якщо під час перших хвиль міграції українці на новому місті найперше шукали священника і будували церкву, то сьогодні мігранти «намагаються будувати власний комфорт життя, що походить з теперішньої ментальності, яка чимдалі охоплює все суспільство». О. Юстин Бойко також закликав семінаристів у майбутньому бути креативними у душпастирських підходах і проявляти власну винахідливість, адже не всьому можна навчитися в семінарії.

Референт у справах беатифікації та канонізації Самбірсько-Дрогобицької єпархії д-р Олег Цимбалюк представив семінаристам канонічний аспект служіння поза межами України.

Зокрема, він розповів про важливість підписання майбутніми місіонерами угоди про співпрацю між дієцезіальним єпископом, який приймає, і єпископом, який відсилає. «Ця угода по суті забезпечує ваші права і обов’язки. Там прописано, де і коли ви служите, чи є відпустка, чи є медичне страхування, де ви будете жити – всі деталі», – зазначив доповідач.

Він також зауважив, що Єпископські конференції в різних країнах заохочують священників-місіонерів проходити певні курси і науки, щоби краще вивчити мову, традиції і культуру країни, в якій будуть служити.

Зазвичай Спецкурс місійного служіння, який ПМВ проводить уже десять років для семінаристів передостаннього року навчання, триває влітку протягом тижня. На жаль, ситуація з поширенням коронавірусу не дозволила цього року провести цей курс і зібрати спільно вихованців усіх семінарій УГКЦ.  Тому в ПМВ вирішили організувати одноденний «експрес» курс окремо для кожної семінарії для ознайомлення з важливими аспектами служіння українцям греко-католикам поза межами України.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://pmv.ugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *