У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

В’язничні капелани провели вебінар Міжнародної Асоціації

11 листопада 2020 року відбувся вебінар Міжнародної Асоціації в’язничних капеланів, в якому взяв участь керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України священик Костянтин Пантелей. Головною темою обговорення був вплив ситуації карантину на можливість релігійної опіки у в’язницях.

Всесвітній Інтернет-симпозіум IPCA оглянув новини зі світу, які були представлені регіональними координаторами з Європи, Азії, Океанії, Африки, Північної і Латинської Америки. Капелани висловлювали взаємну підтримку та оповідали про способи душпастирської допомоги, які вдається забезпечувати незалежно від обмежень карантину.

В результаті праці комітету напередодні вебінару була запропонована офіційна Декларація Економічній і соціальній раді ООН від IPCA про вплив Covid-19 у всьому світі на доступ ув'язнених до духовної опіки й допомоги, яка буде опублікована через кілька днів. Відтак учасники мали сесію запитань та відповідей із керівним комітетом організації та командою представників в ООН.

Нещодавно законодавча ініціатива Міністерства юстиції України щодо розгляду проекту Закону України "Про пенітенціарну систему" стала нагодою для пропозицій, висловлених щодо необхідності впровадження штатного в'язничного капеланства. Їх вніс член Душпастирської ради о. Костянтин Пантелей до статті 16 законопроекту.

"Для забезпечення душпастирської опіки у пенітенціарній системі до територіальних органів з питань виконання кримінальних покарань, а також установ виконання покарань та установ тримання під вартою призначаються на посади священики (капелани) за результатами підготовки в порядку, визначеному законодавством.

Положення про душпастирську опіку у пенітенціарній системі у затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.

Священослужителі (капелани), що здійснюють душпастирську опіку у пенітенціраній системі, працюють за трудовим договором."

Обґрунтуванням таких доповнень є тривале, протягом понад 29 років, співробітництво пенітенціарного душпастирства саме з підрозділами соціально-психологічної служби та виконання праці, яка є взаємо-доповнюючою на виконання духу і літери Статті 1 даного Проекту Закону «Про пенітенціарну систему» щодо її мети і завдань.

Обмеження карантину, викликаного пандемією, спричинили цілковиту депривацію ув’язнених, засуджених і персоналу від можливості задоволення потреб душпастирської опіки. Прийняття Закону у такій редакції приведе до структурування і належної організації душпастрської опіки в органах і установах пенітенціарної системи України навіть в надзвичайних умовах карантину.

Слід зазначити, що існуюча версія законопроекту також містить норму щодо духовної опіки персоналом ДКВС у 6-й частині Ст. 52.: "Особам рядового і начальницького складу пенітенціарної системи протягом робочого дня у вільний від виконання службових обов’язків час за бажанням може надаватися психологічний супровід та душпастирська допомога психологами та капеланами установи виконання покарань або установи тримання під вартою."

З огляду на професійний характер душпастирського служіння у в'язницях, окрім існуючої форми принагідного (сесійного) відвідування в'язниць представниками різних конфесій, є гаряча необхідність запровадження штатного капеланства.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *