У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Чехія: студенти допомагають у боротьбі з коронавірусом

Чехія: студенти допомагають у боротьбі з коронавірусом
Студенти медичної католицької школи міста Брно (Чехія) працюють в лікарнях, аби допомогти медпрацівникам боротися з коронавірусом.

Світлана Духович – Ватикан

Приблизно тридцять студентів Церковної середньої медичної школи чеського міста Брно, які вже пройшли медичну практику, почали працювати в лікарнях, щоб допомогти лікувати хворих на Covid-19. Про це йдеться у статті, опублікованій на веб-порталі Чеської Єпископської Конференції.

Як зазначила одна з викладачок цієї школи сестра Карола Люсі Кучинська зі Згромадження Сестер Милосердя, більшість цих студентів вже раніше почали допомагати лікарням як волонтери. «Я дуже вдячна, що можу запропонувати свою допомогу в такій складній ситуації, яку переживає наша країна», – зазначає Анна Шкваржилова, студентка третього курсу сестринської справи. Тепер дівчина допомагає у центрі проведення тестів для пацієнтів з підозрою на інфекцію Covid-19 у лікарні міста Часлава.

Студенти працюють також у відділі для довготривалих пацієнтів, що належить до лікарні Братів Милосердних у Брно. Пандемія значно ускладнила ситуацію, оскільки багато медпрацівників перебувають на карантині: «У цій надзвичайній ситуації там, де не вистачає персоналу, ми справді маємо багато роботи», – пояснює Даріна Доналкова, студентка четвертого курсу.

Медсестри потрібні також у лікарні Святого Хреста у столичному кварталі Жижков, що належить Милосердним Сестрам Святого Хреста та іншим католицьким організаціям. Брак персоналу також позначився на функціонуванні лікарні «Милосердних Братів» у Візовицях, куди було направлено чотирнадцять студентів. Завдяки їм, за словами директора, лікарня може працювати без серйозних обмежень. З огляду на заборону відвідувань, найбільша допомога полягає в тому, щоб полегшити страждання пацієнтів, допомагаючи їм розмовляти по телефону з рідними. І докладаються зусилля для того, аби, принаймні на віддалі, забезпечити пацієнтів душпастирською опікою: Свята Меса не відбувається в лікарні, але пацієнти можуть дивитися трансляції Меси по телебаченню у своїх палатах.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *