30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Діти-читачі з Харківщини та Донеччини переконані, що Україна це Європа!

Дитячий Міжрегіональний конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа», було організовано для дітей Донецької та Харківської областей спільними зусиллями фахівців обласних дитячих книгозбірень Донеччини та Слобожанщини. Конкурс дитячої листівки «Україна – це Європа» – результат творчих та дружніх стосунків двох бібліотек заради України та Європи.

Конкурсні роботи дітей-учасників з Донецької та з Харківської області експонувались у приміщеннях бібліотек, були представлені на сайтах та представництвах бібліотек у соціальній мережі Facebook, де всі хто бажає ще мають можливість з ними ознайомитися. В конкурсі прийняли участь 147 творчих робіт. Діти-учасники Конкурсу дитячої листівки змагалися у 3 вікових категоріях від 8 до 15 років. За умовами Конкурсу, творчі роботи дітей з Донецької області були надіслані для оцінювання до Харківської обласної бібліотеки для дітей, і навпаки – творчі роботи дітей з Харківщини прибули до дитячої Донецької обласної бібліотеки, що знаходиться зараз у місті Маріуполь.

Ми – дуже вдячні нашим харківським колегам за підтримку, яку вони надали в часи становлення та відновлення діяльності Донецької обласної бібліотеки для дітей на підконтрольній українській владі території, у місті Маріуполі. Цей Конкурс – це участь у новому, для нас, міжрегіональному конкурсному форматі. Формат проведення Конкурсу – це нові погляди щодо організації та оцінювання конкурсних робіт, це можливість розширити зону спілкування, насамперед для дітей-учасників, а також – це творчий обмін досвідом. Конкурсні роботи з обох областей сходу України, які були представлені на розсуд журі, вразили своїм різноманіттям форм, матеріалів та технікою виконання. Хочу більш докладно розповісти про дітей з Донеччини та їх погляди на місце нашої країни у європейській спільноті. Перше, що вразило – це майстерність, чого тільки не вміють наші донбаські діти: малюють, роблять аплікації практично з усього що є під рукою. Використовують все: папір, тканина, природні матеріали, працюють з солоним тістом тощо. Крім того серед представлених робіт багато листівок – плакатів. Усі роботи досить цікаві та незвичні, а деякі з них, прямо скажемо, не зовсім дитячі – ну, на мій погляд. У кожній представленій роботі, і не важливо, з якого вона регіону, відчувається бажання дітей бути часткою європейської спільноти, хоча ні, вони вже вважають себе цією часткою. В роботах так переплітається українське та європейське, що розділити неможливо. Здається, наші діти, які живуть в країні синьо-жовтого прапору, зростають інакшими: вільними, сміливими, розуміючими, що будувати європейське майбутнє необхідно починати з – себе і вже сьогодні.  І їх творчі роботи – листівки  – це дороговказ нам дорослим: як жити і куди рухатись“, – розказала нашому виданню Лілія Козінченко, заступник директора з науково-методичної діяльності комунального закладу культури “Донецька обласна бібліотека для дітей” (м. Маріуполь, Донецька область).

Цьому конкурсу вже п’ять років, але тоді ще не було відновлено роботу  Донецької обласної бібліотеки для дітей на підконтрольній українському уряду території. В той час ми безпосередньо співпрацювали з дитячою бібліотекою міста Слов’янська, Донецької області та Новопсковською районною бібліотекою для дітей, Луганської області. Об’єднала нас урядова програма “Українській Донбас”. Форму конкурсу було визначено одразу – дитяча листівка. Малюнок – це дуже традиційно, конкурси малюнків проводяться і у школах і палацах дитячої творчості, а от саме листівка дала можливість дітям самостійно обирати формат, розмір, техніку, і це стало більш вільним виявом дитячої творчості. Також від початку було визначено необхідність обміну роботами, з тим щоб діти з іншого регіону могли побачити творчість однолітків. Переможців обирають представники іншої області. Цей конкурс має показати самим дітям, як вони бачать своє майбутнє в Україні та Європі. В середньому кожен рік в конкурсі приймають участь роботи приблизно до 300 дітей. В цьому році, не зважаючи на карантинні обмеження, в конкурсі прийняли участь близько 150 дітей“, – розповіла нам завідувач сектором прогнозування та інновацій обласного комунального закладу “Харківська обласна бібліотека для дітей” Валентина Лупицька (м. Харків, Харківська область).

Дорослим є чому повчитися в дітей – позитивному баченню, яскравості, відвертій впевненості у завтрашньому дні. У представленій на конкурс дитячій творчості, відчувається неймовірна любов до свого краю, країни та українського коріння. Оцінювати дитячі роботи з точки зору, чиї роботи кращі: “донецькі” чи “харківські”, дуже складно, а часом і взагалі неможливо. Це творчість та погляди дітей зі східних теренів України, які переконливо доводять – європейській Україні бути! Україна – це Європа, і так має бути завжди!

Олександр КУЗЬМЕНКО, Харків-Маріуполь

Конкурсні роботи з Харківської області у Маріуполі
Конкурсні роботи дітей з Донецької області у Харкові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *