У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Польща: помер кардинал Генрик Ґульбіновіч

Польща: помер кардинал Генрик Ґульбіновіч
На колишнього Вроцлавського архиєпископа, якому в жовтні сповнилося 97 років, Апостольська Столиця нещодавно наклала канонічні покарання.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Польська Єпископська Конференція повідомила, що у понеділок, 16 листопада 2020 р., переставився до вічності кардинал Генрик Роман Ґульбіновіч, вислужений Вроцлавський архиєпископ. Ієрарх, якому сповнилося 97 років, не належав до грона виборців. З його відходом Колегія Кардиналів нараховує 216 кардиналів.

Покійний народився 17 жовтня 1923 року у Вільнюській архидієцезії. Став священиком 1950 року, а 1970 року призначений Апостольським Адміністратором Вільнюса для теренів архидієцезії, що увійшли до Польщі. Через шість років призначений Вроцлавським архиєпископом, а під час консисторії 25 травня 1985 року введений до Колегії Кардиналів. У квітні 2004 року Папа прийняв його зречення з Вроцлавської катедри у зв’язку з досягненням граничного віку.

На початку листопада надійшло повідомлення про те, що Апостольська Столиця, після розслідування за обвинуваченнями в сексуальних домаганнях, актах гомосексуалізму та співпраці з тодішніми службами безпеки, наклала на нього канонічні покарання, що включали заборону участі в публічних богослужіннях, використовувати єпископські відзнаки, як також на похорон і поховання у катедральному соборі.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *