У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

США та країни Європи висловили готовність сприяти розв’язанню кризи в Білорусі – оглядачі пишуть про методи Лукашенка

США, Євросоюз, Великобританія і Швейцарія виступили у вівторок із спільною заявою з приводу ситуації в Білорусі і закликали владу Білорусі негайно припинити насильство проти власного народу та звільнити несправедливо затриманих.

"Ми засуджуємо наростаюче застосування насильства і порушення прав людини і громадянських прав у Білорусі після шахрайських виборів 9-го серпня 2020 року. Число арештів учасників мирних протестних акцій наближається до 30000. Кількість політично мотивованих кримінальних справ досягає 900. Перелік політично мотивованих кримінальних справ продовжує зростати і вже налічує 100 імен. Немає причин вважати, що влада розслідує тисячі повідомлень з початку серпня про жорстокість з боку поліції і про вбивства протестуючих, включно з Романом Бондаренком" – йдеться у заяві.

Заява відзначає, що США, ЄС, Великобританія та Швейцарія готові сприяти інклюзивному національному діалогу в Білорусі, з тим, щоб відповідально вирішити нинішню кризу, гарантувавши суверенітет і незалежність Білорусі, так само як і її майбутнє – безпечне, демократичне і засноване на процвітанні.

У той же день лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала європейські країни запровадити адресні економічні санкції щодо близького оточення Олександра Лукашенка на тлі ескалації насильства проти протестуючих.

У неділю міліція в Мінську застосувала сльозогінний газ, гумові кулі і світлошумові гранати для розгону десятків тисяч демонстрантів. Протести, які почалися після президентських виборів 9 серпня, йдуть вже чотирнадцять тижнів поспіль.

Німеччина і Євросоюз обговорюють способи посилити тиск на керівництво Білорусі після жорсткого придушення недільних протестів і загибелі 31-річного демонстранта в результаті зіткнення з поліцією.

Влада Білорусі заявила, що скорочує свою участь ініціативі "Східне партнерство" з ЄС через буцімто політизований підхід партнерів.

Тихановська, яка після виборів була змушена виїхати до Вільнюса, закликала Євросоюз запровадити адресні фінансові санкції проти осіб, пов’язаних з Лукашенком.

«Лише економічний тиск змусить цей режим піти, тому що тоді у нього не буде грошей, щоб платити за ОМОНівців і їхні злочини», – сказала вона в інтерв’ю агентству Reuters у вівторок під час візиту до Стокгольма.

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде подякувала Тихановській за дискусію щодо Білорусі.

"Я захоплена рішучістю жителів Білорусі у їх прагненні до демократичних змін. Попри насильницьке придушення, протести залишились мирними. Швеція та ЄС будуть продовжувати підтримку народу Білорусі", – твітує Лінде.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич у понеділок написав в «Твіттері», що його країна разом з Литвою і Естонією незабаром розширить санкції щодо білоруських чиновників, «включивши до список тих, хто продовжує жорстоко придушувати мирні протести».

«Наш протестний рух носить мирний характер, і ми не хочемо відповідати насильством на насильство», – підкреслила Тихановська.

Вона констатувала, що Росія не відповіла на заклики опозиції до діалогу, проте вже не так активно підтримує Лукашенко.

«Вони не так багато говорять про ситуацію в Білорусі, не надають йому великої підтримки. Вони чекають, що відбуватиметься далі», – сказала вона.

Жорсткі заходи влади Білорусі широко засуджують.

"Лише уявіть, якби у США місто, після протестів, відключало воду цілим районам. Це зараз відбувається у Білорусі. Так авторитарний режим намагається нав’язати свою волю громадянам", – твітує американський експерт з питань України Ерік Гонц.

"Що відбудеться, якщо ви приєднаєтесь до протестів за вільні та чесні вибори у Білорусі? Вам відріжуть воду та тепло: нові методи терору старого диктатора Лукашенка. ЄС мають посилит санкції проти відповідальних. Тепер. Не після зими", – твітує екс-євродепутатка Ребекка Гармс.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *