У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Дві парафії Паризької єпархії перейшли на григоріанський календар

З 15 листопада 2020 року дві українські парафії з м. Утрехт та у м. Алкмар, що в Нідерландах, перейшли на григоріанський календар.

Протягом останніх трьох тижнів проводилось голосування у храмах (18, 25 жовтня, 1 листопада). Врешті, абсолютна більшість підтримали і проголосували «за» перехід громад. Результатом цього, з благословення Апостольського адміністратора єпархії Св. Володимира в Парижі Гліба Лончини 15 листопада зміни стали чинними.

Отож 15 листопада  у вірних цих парафій розпочався Різдвяний піст, а Різдво Господа нашого Ісуса Христа святкуватимуть 25 грудня. Це стосується також усіх інших свят у році.

Думки щодо переходу різнилися, бо зміна календаря частково означає відмову від традиції. Однак проживання в країні, де Різдвяні дзвони дзвонять 25 грудня, а 7 січня – звичайний будень все ж схилило до такого рішення.

Отець Микола Буцяк, душпастир обох парафій, подякував усім, хто в цей час карантинних норм та обмежень, приходить у храми на молитву, і також взяв участь у голосуванні. Він попросив кожного про молитву, щоб цей перехід відбувся плавно, без нарікань та шкоди а тільки на Божу славу, користь та добро усіх.

А щодо карантину, то у храмах дозволено перебувати лише тридцятьом особам, які повинні дотримуватись дистанції півтора метри. Маски обов’язкові, та перед входом потрібно дезинфікувати руки. В зв’язку з обмеженою кількістю осіб, попередній запис обов’язковий. Норми також вплинули на саму Літургію. Зараз заборонений хоровий спів, тому співає лише одна людина, в Утрехті інколи двоє, бо вони – сім’я, а людям з одного дому дозволено не дотримуватись дистанції.

Через обмеження, на свята планують проводити дві Святі Літургії. Парафіяни записуються і через те, що бажаючих прийти на молитву часто більше дозволеної норми вони змушені чекати до наступного тижня. Також часто формується список очікування, якщо хтось скасує свій недільний візит до храму в останній момент.

Парафіяни погодились на всі обмеження і радіють, що все ще можуть молитися Святу Літургію. Але кажуть, що в час, коли не можна отримати підтримки у вигляді дружніх обіймів, особливо бракує звичних на парафіях «посиденьок» за чашкою кави/чаю, де можна поділитись своїми переживаннями та радістю з громадою.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ugcc.fr

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *