«Люди, які шукають їжу у смітниках – виклик для мене і кожного», – священник Бучацької єпархії Андрій Лемчук

При катедральному соборі Верховних Апостолів Петра і Павла в м. Чорткові Бучацької єпархії розпочалася акція «Нагодуй бідного».

«Заклик нагодувати бідного, якщо дивитися глибше, означає не тільки допомогти справитися людині з матеріальними, побутовими, щоденними проблемами, а й зауважити потребу людини у спілкуванні, у родинних, братерських, християнських відносинах. Створити умови, щоб ті люди, які щось шукають у смітниках нашого міста, не просто були один, чи два рази ситі, а могли знайти в нашому храмі, у парафіяльних спільнотах, у спілкуванні з нашими волонтерами цікавість до життя, почуття власної гідності, і що вони теж є улюбленими синами і доньками Небесного Отця. Думаю, що це є виклик для мене, для кожного з нас – християн ХХІ століття. Ми маємо глибше думати, що з цим робити», – каже парох храму о. Андрій Лемчук

Порадившись з активними парафіянами, вирішили не тільки у храмі робити збірку продуктів, а наперед домовившись із власниками кількох магазинів м. Чорткова розмістити біля каси столики з оголошенням про збір продуктів для бідних. Бажаючі допомогти зможуть відразу в магазині, оплативши товар, поставити щось для потребуючих: чи консерву, чи пляшку олії, чи пачку рису, гречки, цукру, муки, макаронів, тощо. Молодь парафії періодично буде це забирати і приносити до храму. Волонтери будуть формувати пакети допомоги і налагоджувати контакти саме з тими людьми, які шукають їжу у смітниках.

«Звісно, якщо це алкоголіки, то процес буде довший і непростий, але і ці люди не є в безнадійній ситуації. Господь продовжує шукати і таких заблуканих, він і за них помер, просто до них буде інший підхід», – запевняють організатори акції.

Наразі парафіяни собору уже отримали згоду про співпрацю від власників трьох магазинів міста.

 «Запрошуємо жителів та гостей м. Чорткова бути щедрим у милостині, бо сам Господь каже: «Що ви зробили одному з цих найменших, те мені зробили (Мт 25:40)». Маємо добру нагоду, у часі пандемії короновірусу, засвідчити своє правдиве християнство, відношення до ближнього та розуміння важливості вічного спасіння власної душі. Наперед щиро вдячний кожному, хто зі свого кошика щось та й покладе до столу бідного. Нехай Господь вас щедро благословить і віддасть вам всотеро», – заохотив о. Андрій.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://www.buchacheparchy.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *