На Донбасі вперше зафіксували новітній російський комплекс «Наводчик-2»

На окупованій частині Луганської області, за 12 км від лінії фронту, вперше за час бойових дій на Донбасі було виявлено новітній російський комплекс «Наводчик-2», до складу якого входять 7 БПЛА типу «Гранат» різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 км. Комплекс призначений для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та РСЗВ.

Перші текстові матеріали (без фото) про фіксацію наземної станції управління комплексу «Наводчик-2» з’явилися у звіті СММ ОБСЄ №272/2020 від 14 листопада 2020 року. Там йшлося, що за уточненими даними місії, зразок техніки, який вказали у звіті СММ ОБСЄ №268/2020 від 10 листопада як «комплекс радіоелектронної боротьби РБ-341В «Леєр-3», був пізніше, при детальнішому аналізі, ідентифікований як пункт управління БПЛА «Наводчик-2».

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm отримала візуальне підтвердження цієї текстової інформації. Завдяки фото з БПЛА вдалося підтвердити, що новітній російський комплекс «Наводчик-2» дійсно використовується на Донбасі. Поряд зі станцією управління також були помічені 3 ящики для зберігання та транспортування БПЛА.

Ця інформація є вкрай важливою для розширення багатомовної доказової бази InformNapalm, один з розділів якої присвячений фіксації російської техніки та озброєння, яке активно використовується на Донбасі.

«Наводчик-2» та РБ-341В «Леєр-3»

Важливо зазначити, що на відміну від «Наводчик-2», який зафіксований вперше на Донбасі,  російський комплекс РБ-341В «Леєр-3», до складу якого входять три БПЛА «Орлан-10», вже неодноразово фіксувався в зоні бойових дій на сході України. Він потрапляв і в OSINT-дослідження InformNapalm, починаючи з 2015 року, і в 2018-2020 роках став досить часто потрапляти у звіти СММ ОБСЄ. Цей тип техніки був також включений у звіт InformNapalm з доказами присутності російських військ на Донбасі, який був представлений спершу українською парламентською делегацією у Парламентській асамблеї НАТО в Стамбулі в 2016 році, а також на інших міжнародних майданчиках у ПАРЄ та ОБСЄ в 2016-2019 роках. Публікації про використання РБ-341В «Леєр-3» на окупованому Донбасі з посиланням на дослідження InformNapalm виходили також у німецькому таблоїді Bild та на сторінках Associated Press. Тож як елемент доказової бази цей комплекс вже достатньо відомий.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *