У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

«Не можуть гроші бути цінніші за людське життя», ‒ Глава УГКЦ під час зустрічі Всеукраїнської ради Церков з Прем’єр-міністром України

Необхідно розуміти, що не можна мати фізичного здоров’я без духовного. Всіляко підтримую пропозицію Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Епіфанія створити робочу групу, яка би опрацьовувала питання, які стосуються карантинних нововведень для релігійних спільнот. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, що відбулася сьогодні 20 листопада 2020 року.

Блаженніший Святослав підкреслив, що в складних обставинах дуже важливо говорити про пріоритети ‒ життя і здоров’я людини. «Не можуть гроші бути цінніші за людське життя. Саме тому ми розуміємо різні обмеження, які вводить українська держава. Проте, з нашого боку просимо, щоб перед тим, як приймати такі рішення, був простір спілкування і діалогу. Щоб можна було проговорити ті чи інші карантинні заборони чи обмеження з релігійною спільнотою в складі робочої групи», ‒ сказав Предстоятель УГКЦ.

На переконання Отця і Глави УГКЦ, коли говориться про роль і місце Церкви чи релігійного середовища в складних обставинах, необхідно розуміти, що не можна мати фізичного здоров’я без духовного. «Релігійне життя – це не тільки свята і богослужіння. Це можливість Церкві звершувати своє служіння навіть у таких складних обставинах. Таку можливість для людей необхідно пошанувати так само, як доступ до аптек. Зокрема під час строгого карантину», – наголосив він.

Відтак Предстоятель УГКЦ запропонував подивитися у майбутнє з надією, розраховуючи на вакцину, яка справді допоможе захистити життя і здоров’я людей. За його словами, вже сьогодні папа Франциск говорить про необхідність доступу до цієї вакцини для найбільш слабких і вразливих верств населення. Ми не можемо забути про соціально незахищених людей, які не зможуть собі її придбати.

Насамкінець Глава УГКЦ подякував Прем’єр-міністру і Міністерству соціальної політики України за впровадження другого етапу пенсійної реформи. «На наше переконання – це дуже важлива річ. В нашій Церкві вже від багатьох років існує недержавний пенсійний фонд «Покрова», як один з інструментів соціального захисту, який наша Церква пропонує усім потребуючим», – зазначив Блаженніший Святослав.

Варто додати, що під час зустрічі Прем’єр-міністр закликав ВРЦіРО об’єднати зусилля в боротьбі з COVID-19 у період зимових свят.

На початку спілкування з великою програмою промовою виступив Митрополит Епіфаній, наголосивши, що співпраця між релігійними спільнотами та Урядом – це запорука вирішення багатьох питань не лише релігійної площини, але й інших суспільних ділянок. Крім того, він торкнувся проблематики військового і медичного капеланства, можливості забезпечення прав релігійних організацій в умовах карантинних обмежень, оплати комунальних платежів протягом зимового періоду, організації відзначення Різдва та інших зимових свят.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд прагне бути партнером для всіх релігійних спільнот. Він подякував за запрошення взяти участь у черговому зібранні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та підкреслив, що подібну практику слід продовжити і в майбутньому.

«Зараз ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: Різдва Христового, Хануки, Святого Миколая, Водохреща тощо. У період святкування можуть виникати великі скупчення людей. Тому нам потрібно вжити спільних заходів, щоб мінімізувати кількість захворювань», – зазначив Прем’єр-міністр.

«Ми всі розуміємо – перед нами стоїть велика кількість викликів і завдань. І основний шлях їх вирішення – це, безумовно, всеохоплюючий діалог між державою та релігійною спільнотою, в тому числі між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій», – зазначив у розмові Прем’єр-міністр.

Фото з архіву

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *