ProВійсько: Як вмирала українська військова авіація

З розпадом СРСР Україна отримала найчисленнішу в Європі військову авіацію, до складу якої входило близько 600 військових частин, 2800 літальних апаратів, більше 120 000 військовослужбовців. У світовому ж рейтингу наші Повітряні сили були на четвертому місці і кількісно поступались лише Сполученим Штатам, Китаю та Росії. За роки Незалежності ситуація з бойовою авіацією значно змінилася. На жаль, не в кращу сторону.

Вторгнення росії На донбас у 2014-му році українська бойова авіація зустріла у досить критичному стані. Але саме авіація на початковому етапі війни відіграла значну роль у стримуванні просування Росії углиб території України.

Лише з початком відкритої збройної агресії Росії стан бойової авіації починає потроху покращуватись. Та все ж, попри ремонти і модернізацію, на сьогодні авіапарк Повітряних сил лишається геть застарілим. Усі радянські літаки, що їх сьогодні використовує Україна, повинні бути замінені одним типом літальних апаратів – сучасним багатоцільовим винищувачем покоління 4+ або в перспективі 5-го покоління.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *