Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Люди безперервно вісім років молилися на вервиці і Австрія визволилася від радянських військ

Вісім років в Австрії люди безперервно молилися на вервиці і країна визволилася від окупації радянських військ. Про це розповів отець Юрій Коласа під час молитви на вервиці в ефірі «Живого ТБ».

Цього разу молитва лунала з каплиці Богословського інституту у містечку Трумау в Астрії, неподалік Відня. Тут розташована богословська школа, де навчаються 90 студентів з цілого світу: зі Сполучених Штатів, Великобританії, Азії, Африки. 20% студентів походять зі Східних Католицьких Церков.

Священник розповів, що Австрія як країна має особливий досвід єднання у молитві на вервиці. 

Після Другої світової війни Австрія як і Німеччина була поділена на так звані зони окупації. Частина Австрії була окупована радянськими військами, у тому числі і Відень. У 1946 році сталася одна особлива подія. Отець францисканець на ім’я Петро Павлічек молився перед вівтарем у соборі Маріяцель, у відпустовому місці. Він молився і благав Марію про допомогу розбомбленій і поділеній Австрії. І як кажуть нам свідчення, у своєму серці він почув відповідь Марії: «Робіть те, що я вам скажу і будете мати мир».

Це ті самі слова, які Марія промовила у Фатімі трьом пастушкам під час об’явлення… 2 лютого 1947 року отець Павлічек заснував братство вервиці, яке молилося за мир у світі та за визволення Австрії. Він їздив зі статуєю Фатімської Богородиці від єпархії до єпархії, від громади до громади, від парафії до парафії і невтомно закликав до молитви на вервиці.

Відбувалися також публічні процесії у містах, селах і містечках. У них часто брали участь відомі австрійські політики, а також канцлер Австрії. У Відні такі процесії збирали понад півмільйона людей. Люди щовечора молилися і в своїх родинах…

Через вісім років безперервної молитви, 15 травня 1955 року, у Відні було підписано державний договір, який проголошував незалежність Австрії та звільнення від окупації.

Люди вірять, що це зробила можливим спільна молитва. Уже у жовтні 1955 року останні радянські солдати вийшли з Австрії. А в Відні на знак подяки Богові три дні били дзвони.

Тодішній канцлер Австрії Юліус Рааб після того, як підписав державний договір про звільнення Австрії від окупації, сказав: «Дякуємо тобі, Маріє, що Ти допомогла нам отримати свободу».

Під час публічної молитви 10 вересня 1955 року міністр закордонних справ Австрії Леопольд Фіґель промовив: «Вісім років ми разом молилися на вервиці і благали, щоби Господь подарував нам повну свободу і незалежність. Бог почув наші молитви».

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *