Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Архієпископ з Вашингтона став першим афроамериканським кардиналом Ватикану

Папа Римський Франциск у суботу офіційно затвердив 13 нових кардиналів. Серед них – Вілтон Грегорі, 72 річний архієпископ з Вашингтона, Округ Колумбія, США. Він став першим афроамериканським кардиналом у Ватикані.

“Настав час подякувати Господу за цей унікальний момент в моєму житті і в житті [католицької] церкви в США. Я сподіваюсь, що це знак для афроамериканської спільноти, що католицька церква має глибоку повагу та шану до людей, до моїх темношкірих людей”, – сказав новопризначений кардинал Вілтон Грегорі в коментарі CNN.

Це не вперше, коли Папа Римський Франциск демонструє підтримку расової рівності, в тому числі всередині церкви. Раніше він надав титул преподобного першому афроамериканському священику Августину Толтону, який помер в 1897 році, таким чином наблизивши його до зачислення до лику святих. Крім цього, Папа Франциск висловлювався на підтримку расових протестів у США та засуджував смерть Джорджа Флойда, яка їх спричинила.

Новопризначений кардинал Вілтон Грегорі також публічно виступав на підтримку протестів за расову справедливість у США. Зокрема, він критикував розгін сльозогінним газом демонстрантів біля Білого дому в червні та Дональда Трампа, який після цього пройшовся до церкви поруч, аби сфотографуватись біля неї із Біблією.

Крім цього, в католицькій церкві в США Вілтон Грегорі відомий тим, що виступав за викорінення насильства всередині церкви та запровадження сильніших покарань для священослужителів.

Крім Вілтона Грегорі, Папа Франциск призначив ще 13 кардиналів – з Італії, Мальти, Чилі, Руанди, Філіппін, Брунею та Мексики. Кардинал – найвищий титул священослужителів католицької церкви після Папи Римського. Зокрема, вони мають право голосу при виборі нового Папи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *