Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Папа створив нову єпархію УГКЦ в Польщі та призначив першого Єпарха

У середу, 25 листопада 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск створив Ольштинсько-Ґданську єпархію візантійсько-українського обряду в Польщі, виокремивши для неї деякі території Перемисько-Варшавської архиєпархії та Вроцлавсько-Ґданської єпархії, та призначив першим єпархом всечесного отця Аркадія Трохановського з духовенства Вроцлавсько-Ґданської єпархії, до інтронізації якого новою єпархією керуватиме як Апостольський Адміністратор митрополит Євген Попович.

Крім того зазначається, що Папа змінив назву Вроцлавсько- Ґданської єпархії на Вроцлавсько-Кошалінську, а новостворену Ольштинсько-Ґданську єпархію підпорядкував Перемисько-Варшавському митрополичому осідкові.

Нова єпархія простягається на 90075 кв.км, де діють 43 парафії та душпастирські осередки. Катедральним собором визначено храм Покрова Пресвятої Богородиці в Ольштині.

Біографічна довідка:

Владика-номінат народився 6 січня 1973 року в Шпротаві у північно-західній Польщі. Після навчання у Люблінській семінарії, 29 липня 2000 року прийняв пресвітерські свячення у Вроцлавсько-Ґданській єпархії УГКЦ в Польщі. Виконував душпастирські служіння на різних парафіях та продовжував навчання, захистивши 2012 року докторат з богослов’я.

Від 2006 року о. Аркадій став членом колегії радників, пресвітерської та душпастирської рад єпархії. Від 2010 року – декан Кошалінський, а від 2014 – співдиректор часопису «Благовіст». Очолював також єпархіальне бюро молодіжного душпастирства та був делегатом з питань захисту неповнолітніх.

Джерело: vaticannews.va

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *