Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Владика Василій: Християнин – це той, який любить іншу людину

“Любов до Бога і до ближнього є тим шляхом, щоб осягнути Життя Вічне. Притча про милосердного самарянина розповідає, хто є нашим ближнім”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у неділю 29 листопада у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Владика Василій зазначив, що самарянин був язичником і виявив милосердя та любов до потребуючого чоловіка. “В теперішній час можна без перебільшення сказати, що ми мало зазнаємо один від одного любові та милосердя. Людство у технічному поступі, розвитку досягає щораз нових вершин. Але зростання духовного чомусь немає, бо людина шукає лише егоїстичної вигоди для себе”, – сказав Архиєрей. Екзарх Харківський підкреслив, що причиною людської байдужості є слабка віра, бо з віри виникає любов. Людина живе людськими переконаннями, а Господь дивиться на це зовсім по-іншому. “Бог є любов, Бог є джерелом любові. А любов виражається у тому, що ми дотримуємося Божих заповідей. Через виконання Божих заповідей людина залишається людиною, через порушення цих заповідей – вона втрачає зв’язок із Богом та людьми”, – додав Архиєрей.

Відчувши на собі Божу любов, людина здатна любити іншу людину, проявляти милосердя до того, хто є в потребі. Навіть, якщо вона не отримає матеріальної вигоди, отримає щось набагато більше – Боже благословення. Так батьки мають виховувати своїх дітей. Християнин – це той, який любить іншу людину.

“Нехай Слово Боже, нехай це питання звучить в кожному з нас: “Що маю робити, щоб осягнути життя вічне?” На нього потрібно відповісти не лише теоретично, а цілим своїм життям”, – побажав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *