Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Папа: Рабство позбавляє гідності нас усіх

Папа: Рабство позбавляє гідності нас усіх
У Міжнародний день боротьби за скасування рабства Глава Католицької Церкви нагадує про те, що коренем цього ганебного явища є ставлення до людини як до предмету.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Сьогодні, як і вчора, в корені рабства лежить концепція людської особи, що допускає ставлення до неї як до предмету, допускає топтання її гідності. Рабство – це наша “не-гідність”, бо відбирає гідність у нас усіх».

Твіт такого змісту Папа Франциск поширив у середу, 2 грудня 2020 р., коли відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме 2 грудня 1949 року, під час 4-ї сесії Генасамблеї ООН, було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

Папа Франциск у своїх виступах часто нагадує про нові форми рабства, стверджуючи, що зусилля для викорінення цього явища належать до пріоритетних обов’язків християн. Сьогодні в світі нараховують до 40 мільйонів так званих «сучасних невільників», четвертина з яких – діти. Тож відзначення цього міжнародного дня не є чистою риторикою чи спогадуванням подій минулого.

«Незважаючи на великі зусилля багатьох людей, сучасне рабство й надалі залишається жорстоким бичем, що широко поширюється світом, знаходячи свої жертви в проституції, торгівлі людьми, примусовій праці, невільницькій праці, каліченні людей і торгівлі органами, споживанні наркотиків і дитячій праці», – наголошував Папа Франциск 2 грудня 2014 року, під час підписання у Ватикані декларації проти рабства за участі релігійних лідерів. «Найгірше, – сказав тоді він, – що ця ситуація, на жаль, кожного дня ще більше загострюється».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *