Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

«
»

Що знають про Збройні Сили України одеські школярі

В центрі Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання зібралися діти для проведення уроку патріотизму, присвяченому Дню Збройних Сил України. Що таке армія? Хто такий захисник Батьківщини? Які задачі покладаються на військовослужбовців? На такі питання відповідали діти, через власну призму бачення війни.
Остерігаючись локдауну через коронавірусну інфекцію, вчителі Центру позашкільної освіти вирішили зібрали дітей на патріотичне заняття за тиждень до Дня Збройних Сил України. Вихованцям від 7 до 12 років, і більшість власного життя хлопчики та дівчатка прожили в період, коли на Сході нашої країни вже точилися бойові дії.
Олесій Шашук, заступник директора Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, розповів, що сьогодні тут зібралися діти, які бажають привітати українських військовослужбовців, їх небагато, адже щоб уберегти родини від інфекційного захворювання, не всіх на заняття відпускають батьки. За його словами, для вихованців центру проводять зустрічі з людьми, які воювали у складі підрозділів Антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил.
В Центрі безліч гуртків: від моделювання до картингу. Всі заняття безкоштовні. Враховуючи соціальну дистанцію, ось вже пів року, як займаються по 5-6 осіб одночасно. Наша знімальна група відвідала один з таких уроків, де діти ділилися своїми думками.
Олексій розповів: "Армія – це військове суспільство, яке захищає територіальну власність України. Це школа життя для юнаків, яка вчить захищати свою Батьківщину."
Методист Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання Катерина Несторова вважає, що сьогодні вкрай важливо виховувати дітей у дусі патріотизму: "Тому що українські реалії дуже сумні і хочеться, щоб підростаюче покоління росло у мирних умовах і не знали, що таке війна. Треба привчати з дитинства до поваги до військовослужбовців і до армії. Багато дітей мріють стати військовослужбовцями. Навіть сучасна тенденція – дівчата часто висловлюють своє бажання стати військовослужбовцем."
Прості істини, до яких українське суспільство вже звикло за 7 років війни, діти пояснюють по-своєму: війна – це відсутність дитинства, біль та сльози. Цього тижня по всій України маленькі хлопчики та дівчатка ділитимуться своїми баченнями служби в армії, своїм розумінням слова Батьківщина. До Дня Збройних Сил України вони готують привітання, малюнки та вироби, виготовлені власними руками. І в кожному з цих таких маленьких, але не менш важливих для українських бійців подарунках – часточка любові та тепла, підтримки та миру. Там, на Сході, захисники бережуть спокій цих дітей, щоб малюки про війну знали виключно з ІСТОРІЇ держави.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *