30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Українці в Угорщині молитовно вшанували жертв Голодомору

У суботу, 28 листопада, українська громада в Будапешті взяла участь в міжнародній акції «Запали свічку пам’яті», яка була організована Ліліаною Грексою, депутатом від Державного самоврядування в Угорщині, перед пам’ятником Голодомору в Будапешті.

У неділю, 29 листопада, у парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті після Божественної Літургії відбулася поминальна молитва за жертв Голодомору.

Перед панахидою до присутніх в церкві звернулася п. Любов Непоп, посол України в Угорщині, яка підкреслила роль УГКЦ за кордоном у донесенні світові про трагічні сторінки українського народу. А відтак з промовою виступила член президії Світового конгресу українців п. Хортяні Ярослава, яка розповіла про історичні факти Голодомору.

Відтак о. Дам’ян Габорій подякував дипломатам і присутнім гостям у церкві, що кожного року з українськими парафіянами відзначають пам'ять Голодомору.

На завершення було запалено «Свічку пам’яті» на згадку про загиблих від Голодомору. Усі присутні в церкві отримали книгу «Holodomor» угорською та українською мовою, яка була видана Товариством української культури в Угорщині.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *