30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

На очисних спорудах «Львівводоканалу» збудують біогазову станцію з виробництва електрики.

ЛМКП «Львівводоканал» сьогодні, 4 грудня, підписало угоду на будівництво біогазової станції для виробництва електричної і теплової енергії на його очисних спорудах. Підприємство уклало угоду на 31,5 мільйонів євро із словенсько-норвезьким консорціумом RIKO-CAMBI, яке буде виконувати роботи. Проєкт фінансується кількома європейськими організаціями спільно з міською радою.

Фото https://city-adm.lviv.ua

«Львів першим в Україні показує приклад впровадження інноваційних рішень з енергоефективності з високими екологічними перевагами. Ми завершили міжнародну процедуру відбору підрядника по проєкту виробництва біогазу із комунальних стічних вод», – повідомила пресслужба підприємства.

За словами директора «Львівводоканалу» Дмитра Ваньковича, цей проєкт є першим кроком у комплексному оновленні очисних споруд, і засвідчує готовність Львова наблизитися до європейських стандартів очищення стічної води.

Проєкт передбачає збір осаду стічних вод, процес збродження — виділення біогазу у метантенках. Газ з метантенків після очищення використовуватиметься в газогенераторах (когенераційних установках), що будуть виробляти електроенергію в обсязі ~20 тис. МВт/рік та тепло. Електроенергія, головним чином, буде використовуватися для роботи обладнання очисних споруд, а тепло – для підігріву суміші мулу та осаду в метантенках, опалення в холодний період року і цілорічного гарячого водопостачання будівель на території очисних споруд.

Фото http://tvoemisto.tv

Контракт, підписаний із консорціумом RIKO-CAMBI розрахований до червня 2023 року. До вересня 2021 року мають розробити проектно-кошторисну документацію, до червня 2022 року – провести будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, введення в експлуатацію біогазової станці заплановане на червень 2023 року.

Проєкт співфінансується ЄБРР – 15 мільйонів євро, НЕФКО – 5 мільйонів євро, Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P – 7,5 мільйонів євро грантових коштів та Львівською міською радою – 4 мільйони євро.

Фото http://tvoemisto.tv

Зазначимо, словенська компанія «Riko d.o.o.» здобула має позитивну міжнародну репутацію у сфері розробки, проєктування важливих комплексних рішень та будівництва екологічних інфраструктурних проєктів в енергетиці, охороні довкілля та логістиці.

Норвезька компанія Cambi є світовим лідером з виробництва інноваційних установок теплового гідролізу, вдосконалених технологічних рішень для отримання біогазу з осаду стічних вод та поводження з органічними відходами.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *