Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

«
»

Папа: Якби панувала соціальна дружба, не було би війн і злиднів

Папа: Якби панувала соціальна дружба, не було би війн і злиднів
Ідеології та пристрасті є причинами соціальної неприязні, а свідченням відсутності соціальної дружби – війни та брак гідних умов для багатьох людей. Думками про це поділився Папа, вітаючи учасників Дня соціального душпастирства в Буенос-Айресі.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Прямуючи до культури зустрічі: країна для всіх. Братерство та соціальна дружба», – такою є тема 23-го Дня соціального душпастирства, заходу, організованого Буенос-Айреською архидієцезією, що в недалекому минулому відбувався за участі архиєпископа Хорхе Берґольйо, тодішнього архиєпископа аргентинської столиці, який сьогодні стверджує, що прагне бути присутнім серед учасників. Про це Папа Франциск зазначив у своєму відеопривітанні до них, підкресливши, що соціальна дружба – це тема, яка його хвилює, оскільки «через гріх, через певні схильності», ми завжди прямуємо до неприязні, до війни, забуваючи, «що нашим покликанням є гармонія та братерство».

Брак готовності вислухати

«Погляньмо, куди прямує світ. Повсюди війни, переживаємо фрагментарну третю світову війну. Й це не є соціальною дружбою», – сказав Глава Католицької Церкви, звертаючи увагу на те, що «перше, ніж інша особа завершить висловлювати свою думку, ми вже відповідаємо їй, навіть не вислухавши». Тож бачимо чимало країн, де відсутня здатність діалогувати… Однак, «без слухання соціальна дружба не є можливою», для того ж, аби слухати іншого, потрібне переконання в тому, що «він має щось доброго, щоб мені сказати».

Два великі вороги: ідеології та пристрасті

«Правдоподібно, існують два великі вороги соціальної дружби», – стверджує Глава Католицької Церкви, назвавши першим ідеології, «які схильні всім керувати та спроможні роззброїти конкретність людської природи». Другим «неприятелем» він назвав пристрасті, що «дуже часто намагаються усунути іншого». «Ідеології та пристрасті в усьому світі виступають проти соціальної дружби. Це правда, що існують добрі осередки соціальної дружби, але правдою є також існування великої-великої соціальної неприязні», – додає Папа.

Ознаки відсутності соціальної дружби

«Я згадав про війни, але погляньмо на деякі периферії. Погляньмо на дітей без школи, на людей, які голодують, не мають доступу до медицини, на величезну кількість людей без протічної води, на людей, які не мають доступу до мінімуму, необхідного для того, щоб жити гідно. Все це ознаки, того, що сьогодні в світі не існує соціальної дружби», – зазначає Святіший Отець, заохочуючи оглянутися навколо себе, ставлячи запитання про те, чи дійсно вона існує?

«Якщо існує соціальна дружба, то не повинні би бути ні війн, ні злиднів будь-якого характеру, ні освіти, що не функціонує добре. Із наслідків розуміємо, чи існує соціальна дружба», – додає Папа, заохотивши, аби праці учасників Дня соціального душпастирства були позначені конкретністю: «Не роздумуйте асбтрактно, не витайте у хмарах, але опирайтеся на конкретні дані».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *