Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Глава УГКЦ: «Спільною молитвою і спільною працею ми можемо змінити себе і наш світ на краще»

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у свято Введення у храм Пресвятої Богородиці став провідником молитви на вервиці в рамках ініціативи «Вервиця єднає». Щоденну молитву на вервиці в прямому ефірі транслює «Живе телебачення». Початок молитви о 20:00 за київським часом.

Перед початком молитви Предстоятель УГКЦ пригадав, що ми сьогодні згадуємо подію з дитинства Матері Божої, коли вона як трирічна дівчинка була приведена до єрусалимського храму. А священник Захарія, зустрічаючи її, ввів Марію у святиню.

«Ця подія є іконою християнського життя, життя кожної віруючої людини, бо життя у вірі є завжди дорогою до храму. Є завжди зближенням між Богом і людиною. У цій дорозі від початків християнства отці і вчителі Церкви завжди розрізняли кілька сходинок, по яких віруючий є запрошений щораз то глибше входити у таїнство Божої присутності», – розповів Блаженніший Святослав.

Першою сходинкою, каже він, завжди є катихитична дорога, якою в ранніх віках християнства люди завжди готувалися до прийняття Таїнства Хрещення. І тоді катехит розкривав перед ними глибину всіх обрядів, які вони мали пережити в Таїнствах Хрещення і Миропомазання.

Але після отримання цих початкових таїнств дорога далі продовжується і вона триває усе життя. «А після смерті навіть у вічності. Бо кожна людина була покликана Бога пізнати, любити і своїми вчинками заслужити собі на вічне життя разом з Ним. Отож молитва на вервиці допомагає нам іти тими сходинками християнського життя, входячи в таїнство Божої присутності», – пояснив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав провів символічну паралель: як колись священник Захарія взяв за руку Діву Марію і увів її у святая святих, так сьогодні вона бере нас за руку і через молитву на вервиці, через роздуми над таїнствами її життя, життя Спасителя, його страждання, смерті і воскресіння, веде нас у таємницю Божої присутності.

«Нехай Пречиста Діва Марія залишиться і надалі тайновводителькою кожного з нас, щоб ми могли щораз то глибше досвідчувати і пізнавати нашого люблячого Бога і кожного дня крок за кроком входили в таїнство Його присутності в нашому житті», – побажав Глава Церкви.

Важливо зазначити, що у день свята Введення у храм Пресвятої Богородиці учасниками молитви були понад 20 000 осіб. «Я щиро дякую всім, які сьогодні разом з нами молилися. Щиро запрошую кожного вечора о 20:00 (за київським часом) лучитися з нами у цій спільній молитві на вервиці. Спільною молитвою і спільною працею ми можемо змінити на краще найперше себе, а відтак цей світ, в якому в цих днях, в цьому часі кличе нас Господь свідчити Його святе ім’я, кличе нас жити», – сказав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *