30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

#ТижденьУГКЦ: молитва за жертв Голодомору, інтронізація екзарха в Італії, заклик до протидії насильству і виставка творів в’язнів

Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (28 листопада-4 грудня 2020 року).

Четверта субота листопада: вшанування жертв Голодомору

28 листопада Блаженніший Святослав, Предстоятель УГКЦ, та Блаженніший Епіфаній, Предстоятель ПЦУ, спільно з архиєреями та ієреями, помолилися панахиду за жертв Голодомору-геноциду українського народу. Панахиду молилися в Києві, на території Національного музею Голодомору-геноциду, біля меморіального знаку «Свіча пам’яті».

***

Крім столиці, пам’ять невинно заморених голодом вшановували також в багатьох містах і селах України. Зокрема, 29 листопада 2020 року в архикатедральному соборі Святого Юра з благословення митрополита Львівського відбувся мистецький вечір «Колосок пам’яті…», присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору в Україні.

***

У Харкові заходи розпочалися з поминальних богослужінь. Зокрема, Свята Літургія та панахида за невинно убієнних були відслужені в катедральному соборі Святого Миколая та в Свято-Дмитрівському храмі. Опісля вірні та духовенство, екзарх Харківський владика Василь Тучапець, владика Ігор Ісіченко спільно помолилися за загиблими біля Хреста пам’яті жертв Голодомору, що розташований у Молодіжному парку міста Харкова

***

За жертв Голодомору в Україні молилися і в Канаді. Там в неділю, 29 листопада, парафіяни та священнослужителі українського греко-католицького собору Святого Івана Хрестителя в Оттаві долучилися до поминальних заходів за жертв Голодомору в Україні, які цими днями відбувалися в багатьох країнах світу.

***

Жертв Голодомору вшановували також у Римі. 28-29 листопада в соборі Святої Софії відбулися поминальні заходи, приурочені до вшанування жертв голодоморів, зокрема Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років.

***

Пам’ять жертв Голодомору вшанували в нідерландському Утрехті. 29 листопада місцева греко-католицька громада вшанувала пам’ять жертв Голодомору. «Навіть одна особа позбавлена поживи – аж надто» – фраза, яку вжив владика Гліб Лончина у слові про Голодомор.

***

Владику Діонісія Ляховича інтронізовано на екзарха Апостольського екзархату для вірних УГКЦ в Італії

Інтронізація відбулася 1 грудня в катедральному храмі святих Сергія і Вакха в Римі.

«Ви вже не гості і не чужинці тут, але повноправно включені як брати», – цими словами кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, привітав владику Діонізія Ляховача, канонічно ввівши його разом із владикою Йосифом Міляном, представником Глави УГКЦ, в уряд екзарха для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії.

«Разом з єпископами нашої Церкви вимолюємо в Господа для вас, дорогий наш співбрате, Божих благодатей, потрібних для належного виконання покладених на вас обов’язків», – запевнив введеного в уряд єпископа Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

***

Заклик до протидії домашньому насильству

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає до протидії домашньому насильству в Україні. Спільну позицію представники українських Церков і релігійних спільнот висловили у Зверненні про необхідність протидії домашньому насильству в Україні.

***

У Києві відкрили виставку мистецьких творів, створених в’язнями

4 грудня 2020 року в Києві, у галереї Патріаршого собору Воскресіння Христового, відкрили Всеукраїнську виставку-конкурс образотворчого мистецтва в’язнів «Покликані до свободи». У відкритті виставки взяв участь Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Триватиме експозиція до 4 березня 2021 року.

В галереї головного храму УГКЦ виставлено понад 160 творів мистецтва в’язнів та працівників пенітенціарних установ, серед яких вісім творів з-за кордону. Організаторами виставки є Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви, БФ «Карітас-Київ» та Державна кримінально-виконавча служба України.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *