Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Студентська організація УКУ «Відлуння» відзначає двадцять першу річницю свого заснування

Символічно святкування вирішили провести 4 грудня, напередодні Міжнародного дня волонтера, оскільки учасники організації тісно пов’язані з цим рухом через соціальне служіння.

Історія найдавнішої волонтерської організації УКУ розпочалася у 1999 році, коли студенти почали навідувати вихованців дитячих будинків. Цей процес активно координувала тодішня студентка УКУ Ольга Босак, яка і стала засновницею «Відлуння».

З того часу волонтерство – це один із пріоритетних напрямків УКУ. Студенти не лише продовжили підтримувати започатковані акції, а й ініціювали нові проєкти. Одним із вагомих надбань є створення платформи ВолонтерЮ, у розробці якої брали участь студенти УКУ. Через цю програму відбувається координування волонтерства у Львові. Розуміючи потребу розширювати коло спільноти, волонтери «Відлуння» активно працюють над залученням нових учасників і співпрацею з іншими організаціями.

«У нас є три бази, де ми координуємо волонтерів: дитячий будинок «Благодать», родинний дім «Покрова» та світлиця сестер святого Йосипа. Звідси раз на тиждень спільно з волонтерськими організаціями «Спільнота святого Егідія» та «Молодь за мир» ми роздаємо обіди для  безпритульних. Також волонтеримо в Українському товаристві сліпих (УТОС), де разом з іншими учасниками організацій готуємо аудіозаписи книг для людей з порушеннями зору», – розповідає голова студентської організації «Відлуння» Діана Обідняк.

Цьогоріч працю команди «Відлуння» відзначили і на Всеукраїнському рівні. Одинадцять найактивніших волонтерів із двома соціальними проєктами номінували на волонтерську премію від Євромайдан SOS. Цю недержавну нагороду вручають за особливий внесок у розвиток волонтерського руху в Україні «звичайним людям, які роблять надзвичайні речі».

Одним із напрямків організації є відвідування дітей-сиріт з родинного дому «Покрова» у рамках проєкту «Об’єднані серцем». Волонтер Орест Цебенко розповідає, що ця практика спрямована не лише на матеріальне забезпечення, але й на спілкування з дітьми, їхній розвиток та підтримку

«Розпочинати цю справу було важко, я навіть хотів кинути все, – ділиться Орест Цебенко. – Спочатку наші зустрічі не цікавили дітей, вони тягнулись до телефону, питали: «а що ти нам приніс». Але, згодом, коли діти бачать, що ти прийшов не просто один раз, наші відносини переросли у справді теплі стосунки. Я почав частіше чути: «як добре, що ти прийшов».

Найбільшою мотивацією для волонтера, на думку Ореста, є бачити результат змін, до яких він докладає зусиль: «Через якийсь час із дітьми ми стали справжніми друзями: разом грали в ігри і виконували домашні завдання. Так цей досвід навчив  мене вибудовувати довіру. Зараз радію, що не зупинився тоді на півдорозі».

Почути більше особистих історій з досвіду волонтерства і навіть стати частиною великої команди можна на Дні волонтера з «Відлунням». Сьогодні, у двадцять першу річницю організації, запланований святковий захід для всієї спільноти УКУ та всіх охочих. Учасники проведуть серію онлайн- та офлайн подій. У програмі передбачені квести, призи, майстер-класи, вечірка наосліп та багато цікавинок. Навіть у святковий день команда продовжуватиме своє служіння з надією підсилити волонтерську спільноту новими учасниками.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ucu.edu.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *