Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

«
»

Відновлюються Апостольські подорожі: Папа планує у березні 2021 відвідати Ірак

Відновлюються Апостольські подорожі: Папа планує у березні 2021 відвідати Ірак
Про чергову, після понад річної перерви, Апостольську подорож оголосив Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Нещодавно, а саме наприкінці листопада, припадала перша річниця Апостольської подорожі Папи Франциска до Таїланду та Японії, що через пандемію стала останньою на даний час його подорожжю. Й саме тепер оголошено про те, що після п’ятнадцятимісячної перерви, Наступник святого Петра планує здійснити наступний візит.

У понеділок, 7 грудня 2020 р., Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні повідомив: «Приймаючи запрошення Іракської Республіки та місцевої католицької Церкви, Папа Франциск здійснить від 5 по 8 березня 2021 року Апостольську подорож до цієї країни, відвідуючи Багдад, долину Ур, пов’язану зі згадкою про Авраама, міста Ербіль, Мосул і Карадош в долині Ніневії». Речник Апостольської Столиці зазначає, що програма буде оприлюднена у відповідний час та рахуватиметься з розвитком ситуації в охороні здоров’я.

Подорож є конкретним жестом близькості до всього населення країни, виснаженого війнами і збройними конфліктами, на півночі якої ще кілька років тому був осередок так званої «ісламської держави». Про своє бажання та намір відвідати Ірак Папа виразно заявив, зустрічаючись у червні 2019 року з представниками організацій, які допомагають східним Церквам, зазначаючи, що хотів би здійснити такий візит 2020 року, щоби заохотити місцевий люд «дивитися у майбутнє в перспективі мирної та спільної участі в будуванні спільного блага всіх складових суспільства, також і релігійних». Конкретизація планів здавалася очевиднішою під час візиту 25 січня 2020 року до Ватикану Президента Ірану Бархама Саліха.

В Іраку до 2003 року, тобто, до початку конфлікту, що призвів до повалення Саддама Хуссейна, кількість християн становила приблизно 1-1,4 мільйони. Жахіття війни та окупація долини Ніневії між 2014 та 2017 роками так званою ІДІЛ скоротила цю кількість до 300-400 тисяч. Країна змагається з економічної кризою та змушена рахуватися із наявністю 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Ситуацію загострила пандемія Covid-19.

Папа Франциск здійснить мрію свого попередника святого Івана Павла ІІ. Візит в Ур Халдейський мав бути першим етапом його ювілейного паломництва з нагоди Ювілею Двотисячоріччя та був запланований на 1-3 грудня 1999 року. Але після кількох місяців переговорів Саддам Хусейн вирішив відкласти його. Якщо нічого не зміниться, то для Папи Франциска це буде 33-тя Апостольська подорож, а Ірак стане 52-ю країною, яку він відвідає під час свого понтифікату.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *