30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

«
»

Зміни в канонах про заснування монастирів і згромаджень у ККСЦ

Зміни в канонах про заснування монастирів і згромаджень у ККСЦ
Після того, як було внесено зміни у Кодекс Канонічного Права, яким керується життя Церкви латинського обряду, що вимагають згоди Апостольської Столиці на заснування нових чернечих інституцій, відповідні зміни внесено також і до Кодексу Канонів Східних Церков.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Від початків Церкви деякі вірні почувалися покликаними в особливий спосіб посвятити своє життя на служіння Богові та ближнім, свідчачи перед громадою свою віддаленість від світу через те, що пізніше стане професією євангельських рад чистоти, вбозтва та послуху. За індивідуальними проявами слідували, спочатку на Сході, а згодом і на Заході, форми братерського життя, позначені приписами Правил та підпорядкуванням Настоятелеві», – пише Папа Франциск у Апостольському Листі Motu Proprio «Ab initio», яким вносить зміни в канони Кодексу Канонів Східних Церков, у яких йдеться про заснування нових монастирів свого права або згромаджень, яка відтепер вимагає письмової згоди Патріарха або Апостольської Столиці.

Зазначаючи, що Церква «приймає різні форми богопосвяченого життя як вияв багатства дарів Святого Духа», покликаючись на Декрет Другого Ватиканського Собору «Perfectae caritatis», Папа нагадує про те, що на пастирях помісних Церков лежить обов’язок установлювати стабільні форми такого життя, запобігаючи, водночас, «нерозсудливому» постанню непотрібних інститутів або «позбавлених достатньої сили». Апостольській Столиці належить як супроводжувати пастирів у процесі розпізнавання, так і давати остаточне судження про автентичність спонук.

З огляну на це Глава Католицької Церкви вносить зміни у 1-й параграф 435 канону та 1-й параграф 506 канону, які відтепер мають формулювання:

Кан. 435 §1 – Єпархіяльний Єпископ може заснувати монастир свого права в межах території патріяршої Церкви, отримавши письмовий дозвіл Патріярха, або в інших випадках – Апостольського Престолу.

Кан. 506 – § 1. Єпархіяльний Єпископ може засновувати тільки Згромадження, але нехай не засновує їх, не отримавши письмового дозволу Апостольського Престолу і до того ж не порадившись з Патріярхом у межах території патріяршої Церкви.

Попередні формулювання цих канонів передбачали лише пораду Апостольського Престолу або Патріарха. Такі самі зміни в 579 канон Кодексу Канонічного Права, що регулює життя Церкви латинського обряду, Папа Франциск вніс Апостольським листом Motu proprio «Authenticum charismatis», оприлюдненим 4 листопада 2020 року.

Апостольським листом Motu proprio «Authenticum charismatis» Папа змінив правило, що стосується заснування інституту богопосвяченого життя, яке відтепер вимагає письмової згоди …

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *