Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Митрополит Василій Семенюк: «Людина призначена для блаженства вічного і носить у своєму серці тугу за ним»

Про це сказав 6 грудня архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк у проповіді під час душпастирського візиту до парафії Святого Івана Богослова (Тернопільський східний деканат).

«Людина, яка надмірно захоплюється дочасними благами, невдовзі стає рабом речей, а не їхнім паном, – сказав архиєрей, аналізуючи євангельське читання 26-ї неділі по Зісланню Святого Духа про нерозумного багача. – Тоді вона не дивиться вже на дочасні блага як на середники, але як на мету, задля якої живе і якій присвячує щоразу більше часу, уваги і зусиль.

Матеріальні блага повинні заспокоювати дочасні потреби і в цьому немає нічого поганого. Розумна людина повинна старанно працювати, щоб чесним трудом заробити на свій прожиток. Нічого злого не є також у тому, щоб робити деякі заощадження на майбутнє. Зло настає тоді, коли людина починає використовувати ці блага для приємностей, коли нагромаджує їх у надмір, забуваючи про те, що поруч можуть жити тисячі людей, які потребують допомоги, які голодують, із якими можна було б поділитися надміром свого багатства».

Архиєпископ наголосив, що «людина не створена для того, щоб розкошувати тут, на землі, вона призначена для блаженства вічного і носить у своєму серці тугу за цим блаженством. У годину смерті людина все покине, вона нічого не візьме із собою до вічності».

Із митрополитом Василієм на Божественній Літургії співслужили: настоятель храму о. Іван Козій та священники-сотрудники о. Василь Макоїд, о. Володимир Барна та о. Василь Дубець. У ході візиту відбулося спілкування з духовенством та вірними, ознайомлення з потребами громади.

Насамкінець архиєрей звернувся до батьків: «Стараймося, щоб у наших християнських родинах була молитва. Щоб батьки разом з дітьми молилися, щоб ми могли нашим дітям дати найбільший скарб – святу віру, щоб наші діти цінували святі дні, цінували Літургію і були милосердні до ближніх. Тоді Господь Бог благословить наші родини».

о. Олег Харишин,
пресслужба архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *