30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

На Личаківському цвинтарі відкрили відреставровану каплицю Кшижановських.

У Львові завершили реставрацію каплиці Кшижановських на території музею «Личаківський цвинтар». Реставрація тривала півтора року, роботи виконувала польсько-українська група реставраторів, повідомила керівниця управліня охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Фото www.facebook.com/Лілія-Онищенко

«Дивовижно як у мініатюрній споруді зібрано цілу колекцію мистецьких творів: вітражі (Tiroler Glasmaleral und Mosaik Anstalt Інсбрук), скульптури Гарасимовича, каменярка, ковальство, декоративні розписи. Ну і неоготична архітектура Томаша Кудельського», – наголосила на мистецькій цінності споруди Лілія Онищенко.

 

Фото www.facebook.com/Лілія-Онищенко

Як відомо, родинна каплиця Кшижановських у неоготичному стилі була споруджена фірмою Івана Левинського у 1891 році за проєктом архітектура Томаша Кудельського. До декорування залучили скульптура-монументаліста Петра Герасимовича. Стилю споруди відповідають такі скульптури Герасимовича, як Богоматір над входом, а також химери на ринвах.

 

Фото www.facebook.com/Лілія-Онищенко

Каплицю Кшижановських реставрували півтора року у межах проєкту співпраці польських та українських реставраторів, які відновлюють пам’ятники на Личаківському цвинтарі. Проєкт триває уже 11 років, щороку відновлюють до 10 пам’ятників: польських, українських, австрійських, вірменських. Фінансує роботи інститут Polonika, цього року також долучився Фонд культурної спадщини Польщі.

Фото www.facebook.com/Лілія-Онищенко

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *