30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

«
»

Різдво у стані війни

Львівських волонтери, які підтримують військовослужбовців з самого початку війни на Сході країни, підготували вітальні листівки, календарі та розмальовку для привітань хлопцям, родом з Львівщини, які проходять строкову службу у Збройних Силах України. Благодійний збір коштів у межах проєкту «Українська мілітарна листівка» допоможе передати вітання кожному.

Привітати з Новим Роком та Різдвом хлопців, які пішли на службу до Збройних Сил України, поділитися із ними теплом рідного дому, створити позитивний настрій і підтвердити, що обов’язок, який сповняють – це  особлива місія: охорона миру й спокую на рідній землі, у своїй державі, – таку ідею реалізує група львівських волонтерів, які підтримують військовослужбовців з самого початку війни на сході країни, спричиненої дією сусідньої держави-агресора.

Щоб кожен син Львівщини, котрий зараз служить в ЗСУ, зміг на свята відчути радість і турботу близьких, волонтери розробили вітальні листівки, календарі, плакати, дитячу розмальовку та банери. Намалював їх знаний львівський художник Євген Равський.

«Подумали, що варто зробити листівки, щоб привітати хлопців, а вони могли привітати своїх рідних та близьких. Листівка розрахована на сприйняття широкою аудиторією, тож я свідомо обрав ту художню мову, яка буде зрозумілою і близькою людям – зобразив героїв у коміксовій стилістиці, так само працював і з кольорами, хоч у власній творчості: у графіці, малярстві дотримуюся інших митецьких засад», – розповів «Z» Євген Равський.

За його словами, сюжети для листівок з’явилися легко і природно: на новорічній зображені сучасні захисники України – зв’язкова і закамуфльований снайпер, котрі несуть варту у новорічну ніч, і передають вітання близьким, рідним та усьому цивілізованому світові.

Для рідзвяної листівки художник використав ідею галицьких вертепів колядників: військовослужбовці ЗСУ постають перед нами в образі трьох царів із біблійного сюжету.

За його словами, волонтери також порадили розробити дитячу розмальовку, щоб діти могли привітати своїх братів і батьків.

«Ті, хто воював, досі з приємністю згадують і дорожать малюнками, які їм присилали діти. Вони носили їх із собою, і досі зберігають. Це дуже зворушливо: діти зверталися до них як до захисників», – зазначив він.

Також вирішили надрукувати календарі та плакати, які розмістять у їдальнях та загальних місцях навчальних центрів, щоб створити святкову атмосферу для військовослужбовців.

Загалом, щоб привітати військовослужбовців з Львівщини, які проходять строкову службу у лавах ЗСУ, зокрема проходять вишколи на базі 62-гої окрема механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ на Житомирщині, вирішення замовити загальний наклад друкованої продукції у 25 тисяч примірників: два види листівок, розмальовку для дітей, календарі, плакати та банери, – повідомив «Z» Андрій Рожнятовський.

Волонтери переконані, що такі жести символічної підтримки мають велику мотиваційну силу: хлопці відчувають підтримку та повагу, й це стає рушійною силою для розвитку нової української армії.

Саме такий вплив мав попередній проєкт львіських волонтерів, реалізований до Дня захисника України, на Покрови. Тоді батькам усіх строковиків, які проходять службу на базі 184-го навчального центру ЗСУ та його підрозділів на Львівщині вручили подяки за виховання сина або доньки, які проходять службу в ЗСУ. Загалом, за інформацією Андрія Рожнятовського, було здійснено понад 1,5 тисяч таких подяк.

«Усе на поверхні, нема жодних підтекстів: у нас будується нова армія, і необхідно змінювати застарілі уявлення, і саму армійську стилістику. Ми рухаємо цей процес знизу догори», – поділився міркуваннями Євген Равський, автор проєкту подяки.

Видають вітальну поліграфію львів’яни за власний кошт. Щоб реалізувати проєкт повністю, оголосили благодійний збір коштів. Долучитися до ініціативи можна, переказавши кошти на картку Приватбанку Вероніки Равської 4149 4390 0227 2395.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *