30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Папа: Ісус, Який народжується – знак надії для світу, що страждає

Папа: Ісус, Який народжується – знак надії для світу, що страждає
Дякуючи дарувальникам цьогорічної ялинки, що прикрашає площу Святого Петра, та виконавцям розташованого поруч з нею вертепу, Святіший Отець поділився думками про значення різдвяних символів, особливо, в цей непростий час.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

30/10/2020

Різдво у Ватикані: ялинка зі Словенії та вертеп з італійського Абруццо

Різдво нагадує нам про те, що Ісус є нашим миром, радістю та втіхою. Але щоби прийняти ці дари, слід були смиренними, як персонажі вертепу. Такими думками Папа Франциск поділився з делегаціями зі Словенії, очоленої Міністром закордонних справ країни та місцевими вищими ієрархами, та з італійської дієцезії Терамо на чолі з місцевим єпископом і представниками місцевої влади, які 11 грудня 2020 р. прибули до Ватикану на засвічення ялинки, що походить зі словенського Кочев’я, та інавгурацію вертепу, виготовленого митцями центральноіталійського Кастеллі

«Як ніколи раніше вони цього року є символами надії для римлян і для прочан, що матимуть змогу прийти, щоб милуватися ними», – сказав Святіший Отець, вітаючи гостей під час аудієнції, що відбулася в Климентинському залі Апостольського Палацу, підкреслюючи, що ялинка та вертеп «допомагають створити сприятливу різдвяну атмосферу, щоби з вірою переживати народження Відкупителя».

Знак для вбогих серцем і покірних

Як зауважив Папа, у вертепі все розповідає про «добру» вбогість, євангельську, що вчиняє нас блаженними. Споглядаючи персонажів, ми «приваблені їхньою обеззброюючою покорою». Богородиця і Йосиф прибули здалеку, але для них не знайшлося навіть маленької кімнатки. Пастухи чувають у відкритому полі й отримують звіщення ангела про народження Спасителя, відразу вирушивши на Його пошуки…

«Свято Різдва нагадує нам про те, що Ісус – наш мир, наша радість, наша сила, наше втішення. Але для того, щоби прийняти ці дари благодаті, необхідно почуватися незначними, вбогими та покірними, як і персонажі вертепу. Також і під час цього Різдва, серед страждань, викликаних пандемією, малий і беззахисний Ісус є “Знаком”, який Бог дає світові», – сказав Святіший Отець, нагадавши про те, що саме словами «Прекрасний знак» розпочинається його минулорічний Апостольський лист про значення вертепу, який варто перечитати цими днями.

Щоб ніколи не занепала практика спорядження різдвяних вертепів. Із таким побажанням Святіший Отець звертається до вірних через Апостольський лист «Admirabile signum».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *