Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

Як на селі ліпили…

Як на селі ліпили з…

Село Чуднівці, сім кілометрів…

Колись жвава та щіл…

Бойове мистецтво хортинг в…

На території Солони…

Відійшов у вічність Микола…

Громадськість нашог…

Про зниклі хутори Яроші…

Яроші, Іващенки &md…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

«
»

Перша жіноча експедиція рушила зі Львова в Еквадор.

10 жінок з Львівщини сьогодні, 10 грудня, вилетіли до Еквадору, де планують сходження на п’ять вулканів. Зокрема учасниці «Першої української жіночої експедиції» мають намір підкорити три найвищі вулкани на території цієї країни – Каямбе, Котопаксі та Чимборасо.

Фото www.facebook.com/uawomen.expedition

«Цією експедицією ми прагнемо надихнути всіх, хто сумнівається у власних силах; донести цінність індивідуального та командного лідерства; показати приклад ефективного пошуку ресурсів для своїх мрій. Цей проект не про вершину, а про шлях до неї», – заявляють учасниці експедиції. Своїм прикладом вони прагнуть показати, що фізичних перешкод для самореалізації у вмотивованих жінок немає.

Початковою ціллю команди було вити у 2020 році на вершину вище 6 тисяч метрів. Спершу жінки хотіли піднятися на Аконкагуа (6962 м) в Аргентині, потім розглядали можливість сходжень у Чилі, однак пандемія та закриті кордони переспрямували їхню увагу до Еквадору.

Сходження на кожен з еквадорських вулканів буде особливим. Вулкан Каямбе – це найвища та найхолодніша точка екватору. Котопаксі – найвищий активний вулкан у світі. Тим часом Чимборасо – неактивний стратовулкан, він вважається найвіддаленішою від центру Землі точкою земної поверхні. Це – найвища вершина Еквадору, висота – 6267 м. Якщо українкам вдасться її підкорити, вони стануть першою українською жіночою експедицією на Чимборасо.

Фото www.facebook.com/uawomen.expedition

Зазначимо, ініціаторкою експедиції є Оксана Літинська, яка має досвід сходження на сім найвищих вершин різних континентів світу, зокрема на Еверест. Вона та Юлія Зі, яка має досвід альпіністських сходжень у Гімалаях, стали менторками для учасниць проєкту. До них долучилося вісім пластунок із куреня «Бунтарки», який спеціалізується на популяризації екстремальних та альтернативних видів спорту: Юліана Стрипа, Галина Стрипа, Марія Павлишак, Анна Олексин, Роксоляна Сидорська, Юліана Гладиш, Тетяна Пацадай та Інна Кляп.

Учасниці експедиція почали готуватися за 9 місяців до старту, щоб призвичаїти себе до умов, які панують у високогір’ї. По кілька разів на тиждень влаштовували біг на низькому пульсі упродовж 1 – 2,5 годин, щоб призвичаїти тіло витримувати високі навантаження у такому режимі без підвищення серцебиття.

Фото https://suspilne.media

Двічі на тиждень проводили силові тренування для зміцнення м’язів. Також проводили тренування з набору висоти у 500-800 метрів із наплічниками до 20 кг, щоправда в Еквадор полетіли із 45-кілограмовими. У межах підготовки дівчата пробігли марафон, які самі організували та здійснили тренувальне сходження на гору Арарат у Туреччині (5137 метрів).

Фото www.facebook.com/uawomen.expedition

Бюджет участі в експедиції для однієї учасниці становить близько 3500 доларів, включаючи переліт, логістику в Еквадорі, харчування, страхування, спорядження. Половину суми кожна забезпечила самостійно, решту вирішили зібрати за допомогою фандрейзингу. За десять днів до вильоту в Еквадор 10 днів,  їм вдалося понад 40% від фандрейзингової цілі. Підтримати «Першу українську жіночу експедицію» можна, переказавши їм кошти або через замовлення мотиваційних футболок та стікерів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *