У Софії Київській презентували «Велику різдвяну книжку»

10 грудня у митрополичих палатах Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація «Великої різдвяної книжки», авторами якої є письменниця Надійка Гербіш та історик Ярослав Грицак. У заході взяв участь Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.
У своєму слові Блаженніший Святослав назвав видання «книжкою про колядки по-сучасному».
«Ця книжка є особливим запрошенням до діалогу і спілкування між тим, хто вміє колядувати, і тим, хто не вміє, між тим, хто знає щось про колядки, і тим, хто взагалі не усвідомлює їхнього існування в нашому сьогоденні, між віруючим і невіруючим», – сказав Глава УГКЦ і додав, що в колядках світське і релігійне, сучасне і вічне сплітаються в одне. У цьому, за словами Предстоятеля УГКЦ, полягає і саме таїнство Різдва: «Вічний народжується в історії; Вічний стає предметом дослідження істориків; Боже Слово творить історію і творить культуру».
«Що більше Церква говорить про свою канонічність, то більше вона втрачає своїх віруючих, зокрема тих, які могли б ними стати, – зазначив пан Ярослав Грицак під час презентації, у якій брав участь за допомогою онлайн-трансляції, і додав: – Різдво завжди з нами, весь рік. Христос також завжди з нами. Нам потрібно зрозуміти, що Христос є нашим сучасником. А для цього треба розмовляти сучасною мовою. Ми розуміємо, що багато сучасних людей не будуть читати Євангелія, тому є велика потреба почати розповідати про Христа тією мовою, якою вони хотіли б читати».
Придбати «Велику різдвяну книжку» запрошуємо в Церковній крамниці УГКЦ: https://shop-ugcc.com.ua/
Додамо, що презентація видання «Велика різдвяна книжка», організована видавничо-освітнім проєктом «Портал» та Національним заповідником «Софія Київська», була не лише культурним, а й екуменічним заходом. Адже разом із Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ, та авторами книжки Надійкою Гербіш та Ярославом Грицаком, взяли участь і владика Агапіт Гуменюк, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря (Православна Церква України), владика Михаїл Аніщенко, екзарх Вселенського патріархату в Києві, Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин, і Денис Блощинський, лідер музичного гурту NESPROSTA. Модерував презентацію Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті.

Дякуємо🙏, що ви є! ▶ПІДПИШІТЬСЯ http://bit.ly/33c60vX та ВМИКАЙТЕ 🔔, СТАВТЕ 👍

ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ Української Греко-Католицької Церкви:
• офіційний сайт http://zhyve.tv/
• FACEBOOK https://www.facebook.com/Zhyve.tv/
• INSTAGRAM https://www.instagram.com/tv.ugcc/
• YOUTUBE https://www.youtube.com/pressugcc
▄▀ Підтримати ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ →http://zhyve.tv/donate/ ▄▀

† Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) / Ukrainian Greek Catholic Church – офіційний сайт http://ugcc.ua/
ЗНАЙТИ ХРАМИ УГКЦ по всьому світу ▶Інтерактивна карта УГКЦ https://map.ugcc.ua/

#Презентація #Коляда #УГКЦ #Українська_Греко_Католицька_Церква #Телебачення_УГКЦ #Живе_телебачення #УГКЦ_трансляції #Живе_ТБ #Zhyvetv #УГКЦ_наживо #Онлайн_трансляції

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *