Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Угорщина й Польща оскаржуватимуть вимогу верховенства закону для отримання грошей ЄС

Керівники країн Європейського Союзу після складних дискусій ухвалили в четвер бюджет організації на суму €1,8 ($2,2) трильйонів, що містить спеціальний фонд на відродження економіки після пандемії коронавірусу.

Перешкодою були застереження з боку Угорщини й Польщі, які заперечували проти положення, яке передбачає позбавлення доступу до фінансів тим урядам, які не дотримуються принципів верховенства закону.

Схвалення вимагало повної згоди усіх 27 країн організації.

Будапешт і Варшава опинилися під загрозою втрати мільярдних сум з Брюсселя у той час, як європейські структури розслідують звинувачення, що уряди Угорщини і Польщі зокрема підривають незалежність судів та засобів масової інформації.

Угорські та польські представники наполягають, що відмова ЄС виділяти гроші окремим країнам на підставі вказаних причин може бути вільно інтерпретована і використана для тиску на уряди через ідеологічні розбіжності, наприклад, у питаннях стосовно міграції, або оцінок гомосексуальних стосунків.

Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини, та його польський колега Матеуш Моравєцький зняли заперечення після письмової гарантії, що положення про залежність виділення грошей від дотримання принципів верховенства закону буде застосовуватися не для цього бюджету, а в майбутньому.

Польський прем’єр-міністр сказав, що його країна планує оскаржувати законність того положення у поданні до Європейського суду. Про такі ж наміри оголосив уряд Угорщини.

Такі країни як Угорщина і Польща отримують великі суми субсидій від Європейського Союзу у межах фінансової підтримки бідніших країн організації за рахунок бюджетних внесків багатших держав.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *