30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Папа проголошує «Рік святого Йосифа»

У Апостольському листі «Patris corde» («Із серцем Батька») Папа Франциск спогадує 150-річчя декрету Пія IX «Quemadmodum Deus», яким святого Йосифа Обручника проголошено покровителем Вселенської Церкви. З нагоди ювілею від 8 грудня цього року до 8 грудня 2021 Католицька Церква буде відзначати «Рік святого Йосифа».

Улюблений батько, батько в лагідності, слухняності та гостинності; батько працьовитий, з креативною мужністю, завжди в тіні – цими словами Папа Франциск описує у ніжній та зворушливій формі постать святого Йосифа. Лист з’явився під час пандемії Covid-19, яка, як пише Папа, змусила усвідомити цінність простих людей, які, перебуваючи в тіні, щодня проявляють терпеливість і вселяють надію, поширюючи співвідповідальність. Вони подібні до святого Йосифа, «людини, що залишається непоміченою, людини щоденної присутності, розсудливої та прихованої». Однак «його роль в історії спасіння залишається неперевершеною».

Вселенський Архиєрей підкреслює, що «тільки ніжність врятує нас від діл» Лукавого, і приймаючи Боже милосердя, особливо в Таїнстві Примирення, ми можемо пережити «досвід істини й ніжності». Святий Йосиф також є батьком у слухняності Богові: він рятує Марію та Ісуса і навчає свого Сина «сповняти волю Отця». Він також є «батьком, який вчить приймати»: «він приймає Марію без будь-яких попередніх умов», але, довіряючи Господеві, приймає також навіть ті події, яких не розуміє, залишаючи осторонь будь-які міркування і знаходячи внутрішній мир. Духовне життя Йосифа – це «не шлях, який шукає пояснення, а шлях, який приймає», його дії – «мужні й сильні», бо, маючи «силу Святого Духа», він «сповнений надії». Через святого Йосифа Бог ніби повторює нам: «Не бійтеся!»

Святого Йосифа можна вважати «особливим покровителем» тих, кого «нещастя і голод» змушують покидати батьківщину через «війни, ненависть, переслідування, злидні».

Йосиф, чесний тесля, який працював «для того, аби забезпечити для сім’ї прожиток», вчить нас «цінності, гідності та радості», що випливає з можливості «їсти хліб, який є плодом власної праці».

Щоденна молитва Папи до святого Йосифа

Апостольський лист «Patris corde» завершується молитвою до святого Йосифа, яка «виражає відданість і довіру» святому Йосифу і закінчується словами: «Нехай не скажуть, що я даремно до тебе звертався, покажи мені, що твоя доброта настільки велика, як твоя сила».

За матеріалами: vaticannews.va

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *