Найкраще паливо для печей…

В селі колись пекли…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Як знайомилися хлопці й…

Кількадесят років т…

Святкування Різдва на нині…

Про те, як кілька д…

Веселе село біля Барвінкого.…

Ми зробили безпрере…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

«
»

Завершилася перша сесія Екзархального Собору в Італії

Екзархальний Собор на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі» розпочався Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Владика Діонісій Ляхович, Апостольський Екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії з катедрального храму святих Сергія і Вакха у співслужінні священників-делегатів з Риму.

Брали участь у Божественній Літургії делегати від спільнот Богопосвяченого життя та мирян з Риму. Вірні Екзархату та всі бажаючі могли спостерігати за перебігом Собору через You Tube Апостольсокого Екзархату, а делегати та доповідачі спілкувалися на платформі ZOOM.

У своїй проповіді Владика Діонісій зосередив увагу на читаннях листа апостола Павла, який звіщає «благодать, милосердя і мир від Бога Отця і Христа Ісуса, Господа нашого», любому синові Тимотеєві. Заохочуючи його переносити місійні труди заради Євангелії та бути проповідником, апостолом та вчителем, терплячи все, заради віри. А Євангельське читання у якому говориться про таланти показує нам, що два перші слуги не боялися ризикувати, а третій – паралізований страхом, закопує талант і ще оскаржує пана в жорстокості. Дари призначені нам для служіння, кружляння у взаємному  даруванні, для будування, а не щоб були музейними експонатами. Церква – це сопричастя харизм, спільне користання дарами».

Початку засідання, після молитви «Царю Небесний», до учасників собору звернувся Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. У своєму слові Блаженніший Святослав привітав усіх присутніх з новоствореним Екзархатом, а особливо Владику Діонісія як першого Екзарха. Блаженніший зауважив, що Екзархат,  даний Святішим Отцем, як новий інструмент, щоб у кращий спосіб можна було послужити нашим вірним у Італії та підкреслив, що дуже знаково, що одна з перших подій в Екзархаті – скликання Екзархального собору. Блаженніший Святослав заохотив делегатів Собору щоб у світлі сьогоднішньої ситуації у глобалізованому світі, ураженому коронавірусом шукати відповіді на запитання: «хто ми є?, де ми є?, як нам бути разом?».

Відтак слово до делегатів Собору мав Надзвичайний і уповноважений посол України у Італійській Республіці високоповажний п. Ярослав Мельник, який наголосив на «особливій ролі УГКЦ в житті емігрантів, яка зберігаючи культурні традиції, формуючи духовно-моральний і духовно-релігійний потенціали парафіян, виступає унікальним елементом національної єдності та соборності, виконуючи надзвичайно важливу психологічну функцію для української  громади, підтримуючи її морально та духовно». Пан Посол подякував владиці Діонісію та духовенству УГКЦ в Італії за співпрацю та запевнив у підтримці та сприянні щодо розвитку культурних, соціальних та освітніх проектів.

Після слів привітання делегати мали можливість послухати доповідачів, які подавали дуже цінні пропозиції. Особливою радістю та заохотою для делегатів собору була постійна присутність Блаженнішого Святослава, який дуже уважно слухав кожного доповідача та на завершення сесії цього дня сказав, що побачив «велику надію в Екзархаті та сповнився великого ентузіазму…»

Завершився перший день собору Молебнем до Блаженної Йосафати. Наступна сесія Собору відбудеться 15 грудня 2020 року.

Секретаріат собору Екзархату в Італії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *