30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

30 дворів зникло без…

Екскурсію по місцев…

Талдики та Худяки: давня…

12 стародавніх посе…

Вода та очерет замість…

Ми побували безпосе…

Талдики та Худяким: давня…

12 стародавніх посе…

Розповідь про життя села…

Перестройка для меш…

Хутір Калити на Харківщині:…

На хуторі Калити ме…

«
»

Двадцять років тому, помер Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський

14 грудня у храмах Української Греко-Католицької Церкви моляться за упокій душі Блаженнішого Мирослава-Івана Любачівського, Верховного Арихиєпископа, Предстоятеля УГКЦ (1984-2000 рр.), кардинала. Помер у3 Львові і похований у крипті собору св. Юра.

Закінчив Львівську богословську академію, колегію Канізіанум в Інсбруці, Біблійний інститут в Римі, Григоріанський університет, вивчав медицину в Королівському Італійському університеті в Римі, доктор теології. З 1947 у США парафіяльний священик, духівник семінарії св. Йосафата у Вашингтоні (з 1968), професор Академії св. Василія у Філадельфії (з 1971), духівник і директор (з 1977) семінарії св. Василія у Стемфорді, папський прелат (1978).

У 1979 році Папа Іван Павло ІІ призначив Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійським і в Сикстинській Капеллі в Римі особисто хіротонізував на єпископа, співсвятителями були Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий і Митрополит Максим Германюк (перша хіротонія за участі Папи в історії УГКЦ). 1980 після Синоду Єпископів УГКЦ призначений коад’ютором Верховного Архиєпископа з правом спадкоємності, а після смерті Блаженнішого Йосифа Сліпого 1984 році обраний Верховним Архиєпископом Львівським. У 1985 році призначений членом колегії кардиналів – четвертий кардинал в історії УГКЦ.

Після легалізації УГКЦ 1991 року урочисто повернувся в Україну, де очолив важку працю над відродження структур знищених більшовиками та розбудови нових церковних інституцій, зокрема заснував Архиєпископську Курію, створив 4 нові єпархії, відновив діяльність Львівської богословської академії. У травні 1992 відкрив перший Синод єпископів УГКЦ в Україні на якому заявив про працю на проголошення Патріархату УГКЦ. Автор численних богословських праць та підручників і перекладів. Народився у м. Долина 1914 оці.

Джерело: фб-сторінка Зенона Боровця

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *